• Anasayfa
  • Oyun
  • Google'ın Geliştiricilerinden Akıllara Zarar 5 Oyun

Google'ın Geliştiricilerinden Akıllara Zarar 5 Oyun

0
0
0
0
0
Google, teknoloji dünyasına adım attığı ilk günden bu yana önemli projelere imza atmayı başardı. Yaratıcılıkta sınır tanımayan çoğu projenin temel taşını oluşturan Google’ın geliştirici ekibi, boş zamanlarında ‘goy goy’ yapmak yerine her zaman ’insanoğlunu nasıl şaşırtırım ?’ sorusunun cevabını aradı. 
Google, teknoloji dünyasına adım attığı ilk günden bu yana önemli projelere imza atmayı başardı. Yaratıcılıkta sınır tanımayan çoğu projenin temel taşını oluşturan Google’ın geliştirici ekibi, boş zamanlarında ‘goy goy’ yapmak yerine her zaman ’insanoğlunu nasıl şaşırtırım ?’ sorusunun cevabını aradı. 

Google’ın bilim dünyasına kattığı önemli projeler herkes tarafından bilinse de bir de buz dağının görünmeyen tarafı var. Geliştirici ekip, biz hala bazı tartışmaları yüzyıllardır sürdürürken, internet üzerinde boş vaktinizi değerlendirebileceğiniz, eğlenirken düşündüren ve negatif düşüncelerden kurtulmanızı sağlayan birçok projenin altına imzasını atmaya devam ediyor. Bu haberimizde, Google’ın geliştirici ekibi tarafından yapılan 5 yaratıcı oyunu sizler için araştırdık.   

 

 ​Seehearparty
Bize göre içlerinde en yaratıcı olan site. Sayfayı açtığınızda karşınıza ‘see hear party’ yazısı çıkıyor ve bu yazıya tıklayarak devam etmeniz isteniyor. Daha sonra çıkan ekrana 4 tane düşünce yazmanız gerekiyor. Bu adımdan sonra ise size hangi şarkıyı duymak istediğiniz soruluyor ve sırasıyla next seçeneğine ve party yazısına tıkladığınızda ortaya eğlenceli bir iş çıkıyor. Nereden ulaşacağız bu siteye diye sorduğunuzda buradan dememek için kendimizi zor tutuyoruz. 
 

 Mazerunner
Mazerunner ilk etapta size klasik labirent oyunu gibi gelebilir ancak bu oyunda işler düşündüğünüzden farklı gelişiyor. Size sadece 3. bölüm diyerek oyuna buradan ulaşabileceğinizi söylemek istiyoruz. 
 

 ​Douster
Douster müzikleriyle ve ilerleyişiyle oynayanları tam anlamıyla kilitleyen bir yapıya sahip. İlk etapta bir iki saniye bakarım sonra oyunu kapatırım diye başlayanlarda ciddi kalıcı hasarlar görüldüğü söyleniyor. Şaka bir yana siz bir yana, bu oyun bizim çoktan favorilerimiz arasına girdi bile. Ben bu oyunu oynarım ve akıl sağlığım yerinde kalır diyorsanız sizleri buraya alalım.
 

 ​Beast Land
Best Land için Pacman mantığıyla ilerliyor diyebiliriz. Ama Pacman’İn aksine burada sizi kovalayan hayaletler yok. Oyunda mavi karenizi kullanıp küçük kareleri yutarak ilerliyorsunuz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta yutmanız gereken karelerin ani bir kararla kırmızıya dönüşmesi. Bu dönüşümden sonra ise kırmızı kareler çoğalmaya ve hareket etmeye başlıyor. İşte kabus tam anlamıyla bu noktada başlıyor. Duvar görevi gören tekli kareleri hareket ettirerek kırmızı karelerden kurtulabileceğinizi de açıklamamıza ekleyip buradan göz atmanızı tavsiye ediyoruz. 
 

 ​Hextris
Hemen hemen herkes Tetris oyununu biliyordur. Hextris bu oyuna farklı bir soluk getirmek için tasarlanmış. Aşağıda bulunan altıgeni hareket ettirerek oynadığınız oyunda farklı formlardaki bloklar yerine düz ve farklı renklerdeki bloklar bulunuyor. Lafı fazla uzatmadan Tetris hayranlarının mutlaka göz atması gerek diyor ve sizi oraya davet ediyoruz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0