• Anasayfa
  • Oyun
  • Google'ın Sürücüsüz Otomobilleri Yollara Çıktı

Google'ın Sürücüsüz Otomobilleri Yollara Çıktı

0
0
0
0
0
Google'ın şirin mi şirin sürücüsüz otmobilleri yollara çıktı. İlk olarak geçen yıl tanıtılan Mini Cooper benzeri araç bu yıl California yollarında yerini aldı.
California yolları şu sıralar yeni ve şirin bir otomobile ev sahipliği yapıyor. Fakat bu otomobilin diğerlerinden farkı sürücüsünün olmaması. Google'ın yola çıktı çıkacak denen sürücüsüz minik otomobili Mountain View'de yollara çıktı.

Lexus üretimi SUV'lerin Google tarafından sürücüsüz hale getirilmiş versiyonları halihazırda yollarda bulunuyor zaten. Şimdi Google'ın minik çocukları da Mountain View kampüsün içerisinde cirit atmaya başladı.Şirket ayrıca yolda kendi kendine gidebilen araçlarla karşılaşan sürücülerin görüşlerini almak için bir de web sitesi açtı. Bu web sitesinde araçların eğlenceli, ürkütücü ya da sıkıcı olup olmadıklarını belirtebilirsiniz. Ayrıca aracın üzerindeki boyayı ve desenleri beğenmezseniz ve bunu bildirirseniz duruma göre Google belli bir süre sonra bu araçlar üzerinde sanat yapmaya izin verecek.

Maksimum 40 km/h olarak belirlenen hız sınırı bu araçları sokaklarda da güvenli kılıyor. Araç zaten yavaş gittiğinden durma mesafesi de hızla ters orantılı olarak kısalıyor. Google'ın sempatik otomobilleri California'da yollara çıktı. Lexus SUV'lerinden bir kaza haberi gelmişti. Umuyoruz ki bu minik otomobillerden böyle bir kaza haberi gelmez. Google bu konuda bakalım daha neler yapacak hep birlikte göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0