• Anasayfa
  • Oyun
  • Android İşletim Sistemli Nintendo 3DS XL Benzeri Oyun Konsolu: GPD XD

Android İşletim Sistemli Nintendo 3DS XL Benzeri Oyun Konsolu: GPD XD

3
1
0
0
0
Çinli GPD firmasından Nintendo 3DS XL modeline oldukça benzeyen yapısı ve Android işletim sistemi kullanmasıyla dikkat çeken yeni XD modeli oyun konsolu çıktı.
Nintendo 3DS XL modeli ülkemizde pek tutmasa da el konsolu olarak oldukça eğlenceli ve 3D desteği ile dikkat çekiyor. Tüm dünya geneli satışları da gayet iyi olan bu konsol için Çinli GPD firması "Neden Android için olmasın?" benzeri bir düşünce ile oldukça dikkat çekici bir cihaz üretmiş.

GPD XD adındaki bu yeni oyun konsolu görünüş itibariyle Nintendo 3DS XL' modeline oldukça benziyor. Game Pad Digital'in fikri ile Android işletim sistemini kullanan bu konsol ile Nintendo deneyimi Android platformuna gelmiş olacak.5 inç IPS ekranı ve 1.8GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Rockchip RK3288 işlemcisi ve Mali-T764 grafik işlem birimi kullanan GPD XD, 2GB RAM bulunmakta. 16GB ve 32GB depolama kapasitesi sunan cihaz tamamen oyun oynamaya yönelik olmasıyla dikkat çekebilecek. Ayrıca bu kapasiteler MicroSD kart ile arttırılabilir.

Android 4.4 KitKat barındıran XD'de nedense Lollipop tercih edilmemiş. 6000mAh bataryası ile saatlerce oyun oynayabilmenize olanak tanıyacak olan bu konsolda PS Vita ve Nintendo Wii U gibi rakiplerine hem uygun fiyatlı hem de Android işletim sistemine sahip olmasıyla ücretsiz oyunlar sunabilen bir yapıda çıkacak.160 Dolar fiyatı ile fena sayılmayan GPD XD, ülkemize gelme ihtimali resmi yollardan yok gibi. Ancak böylesine bir konsolu getiren firmalar olacaktır. Yani internet üzerinden satın alabilme şansınız ilerleyen zamanlarda olabilir.
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0