• Anasayfa
  • Oyun
  • GTA 5'e Gelen Yeni Güncelleme Oyun Modlarını Kullanılamaz Hale Getiriyor

GTA 5'e Gelen Yeni Güncelleme Oyun Modlarını Kullanılamaz Hale Getiriyor

1
0
0
0
0
GTA 5'e gelen Patch 1.28 olarak adlandırılan Gotten Gains Part 2 güncellemesi oyun modlarını kullanılamaz hale getiriyor.
GTA 5'in PC'ye çıkmasındaki en sevindirici tarafı tabiki de GTA'ya yapılan efsane modlar olarak düşünülebilir. Hali hazırda GTA 5'e konsollarında sahip olan kullanıcılar bile hem farklı bir deneyim için hem de bu modlar ile oyun zevkini katlayabilmek için PC platformundaki oyunu da satın alıyorlar.

Binlerce kişinin parasını kıyıda köşede biriktirerek aldığı GTA 5'in bitirilmesinin ardından geriye GTA Online kalıyor. Normal hikaye modu ise artık birkaç kere daha tekrarlandıktan sonra sıkmaya başlar. Bu sebeple de oyuncular modlara yönelirler. Binlerce çeşidi çıkan ve hala yapılmaya devam edilen oyun modları için nedeni bilinmez ama Rockstar Games bir savaş açmış durumda. Özellikle Gotten Gains Part 2 adıyla gelen ve Patch 1.28 olarak bilinen güncelleme ile kendini daha çok hissettiren bu durum birçok modun kullanılamamasına yol açıyor.Bu gelen güncelleme ile modlu oynanış sırasına çeşitli oranlarda fakat ciddi seviyelere varan fps düşüşleri ile oyunun modsuz saf hali ile oynanması istendiği söyleniyor. Los Santos PD First Response (Los Santos Polis Departmanı İlk Müdahale) modu ekibi ise bunun kasıtlı yapıldığını Facebook sayfalarından söylemişler. Ancak çalışmaları bu mod için devam ediyor ve 6fps'ye kadar düştüğü bu sorunu çözmeye çalışıyorlar.

Rockstar tarafından bu sorunun biliçli olarak Anti-Mod operasyonu olup olmadığına dair bir açıklama ya da bilgi gelmedi, fakat genel olarak düşünceler bu yönde. Ayrıca birçok söylentiye göre RG bunu yapmaya devam edecek ve modsuz bir GTA oynanışı zorunlu kılacağa benziyor. Ancak bunun kasıtlı yapılması açıkcası büyük tepkilere yol açabilir. Çünkü GTA gibi bir oyun serisinde modlar ile yapılan eğlenceli şeylerin keyfi ve zevki her zaman ap ayrı oluyor.LSPDFR modu gibi birçok görev içeren modlar da oyuna farklı bir hava ve zevk kattığını düşünürsek bence Rockstar Games'in bu adımı oldukça gereksiz olarak düşünülebilir.

İlerleyen zamanlarda Rockstar'dan herhangi bir açıklama gelecek mi ve devam güncellemelerinde bu sorun ilerleyerek mod yapımcılarını iyice çıkmasa sürükleyecekler mi hep beraber göreceğiz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0