• Anasayfa
  • Oyun
  • Take-Two Interactive GTA 5'in Rekor Gelirini Açıkladı

Take-Two Interactive GTA 5'in Rekor Gelirini Açıkladı

3
1
1
0
0
Piyasaya çıkan tonlarca oyundan bir tanesi her zaman gönüllerde farklı bir yere sahip olacak. Herkesin tahmin edeceği gibi Grand Theft Auto serisinden bahsediyoruz. Unutulmaz seri, 5’inci oyunuyla tüm zamanların en çok satan oyunu kupasını müzesine götürdü. 
Piyasaya çıkan tonlarca oyundan bir tanesi her zaman gönüllerde farklı bir yere sahip olacak. Herkesin tahmin edeceği gibi Grand Theft Auto serisinden bahsediyoruz. Unutulmaz seri, 5’inci oyunuyla tüm zamanların en çok satan oyunu kupasını müzesine götürdü. 

Gelen haberlere göre GTA 5, son çeyrekte oluşan yüzde 24’lük bir artışla 954 milyon dolar net gelir elde etti. Oyunun yaratıcısı Take-Two Interactive Software Civilization, Max Payne, BioShock, NBA 2K, WWE ve Midnight Club gibi oyunları da bünyesinde barındırıyor. 45 milyon kopyadan fazla satmayı başaran oyuna, tatil sezonunda zirveye çıkan dijital satışların da etkisi olduğu söyleniyor. Satış rakamlarının bu seviyeye ulaşmasıyla birlikte Rockstar Games’in oyun geliştirme stüdyosu şeflerinden Leslie Benzies, Grand Theft Auto 6’nın yakında sahalarda olacağını söyledi.Satış rakamlarının bu seviyede olmasından oldukça mutluluk duyduğunu ve bunun ciddi bir başarı sayıldığını söyleyen Benzies, yeni odak noktalarının GTA Online olduğunu açıklamalarına ekledi.     
3
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
0
0