• Anasayfa
  • Oyun
  • GTA 5'in Polisleri Irkçılıkla Suçlanıyor

GTA 5'in Polisleri Irkçılıkla Suçlanıyor

0
0
0
0
0
GTA 5'in Polisleri Irkçılıkla Suçlanıyor
İlk olarak piyasaya çıktığı günden bu yana oyun piyasasındaki tüm rekorları elinde tutmaya kararlı olan Grand Theft Auto cephesinden ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Bu zamana kadar daha çok satışlardan elde edilen kazançlarla gündeme gelen oyun, farklı bir konuyu gündeme getirerek taptaze bir tartışmanın fitilini ateşledi.
İlk olarak piyasaya çıktığı günden bu yana oyun piyasasındaki tüm rekorları elinde tutmaya kararlı olan Grand Theft Auto cephesinden ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Bu zamana kadar daha çok satışlardan elde edilen kazançlarla gündeme gelen oyun, farklı bir konuyu gündeme getirerek taptaze bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Kafanıza göre takılabildiğiniz, özgürlüğün sınırlarını zorladığınız GTA 5, şehirdeki polislerin ırkçılık yaptığı iddiasıyla gündeme oturdu. Oyunda yer alan Franklin isimli karakter oyun içerisinde gayet masum bir şekilde yaşamını sürdürüyorken hiç hakketmediği bir saldırıya uğradı. Tartışmayı başlatan videoda Frenklin yol kenarında duran bir polisin yanına yaklaşıyor. Yaklaştığı sırada ise polisin söyledikleri masum Frenklin’i nelerin beklediğini kanıtlıyor. Polis, karakterimiz yaklaştığı sırada ‘’sadece beyaz rapçileri dinlerim’’ diyerek tavrını ortaya koyuyor ve olaylar gelişiyor. 
 

Polisin bu tavrına rağmen iyi niyetinden hiçbir şey kaybetmeyen Franklin, polisin yanına gidip ‘’bizi güvende tutuyorsunuz’’ dedikten sonra anlamsız bir şekilde vuruluyor. Bu yayımlanan videodan sonra ortalığı birbirine katan ırkçılık karşıtı kuruluşlar ve oyuncular olaya açıklık getirilmesini bekliyor. Oyunlarda yaşanan ilginç olayların üzerine gidip analiz eden Game Theory ise bu videodan sonra boş durmadı. 

Game Theory oyun içerisinde yer alan 5 farklı karakterle seçilen polislerin yanına gtitti ve tepkilerini analiz etti. Ortaya çıkan sonuca göre, şehrin farklı bölgelerinde görev yapan polisler, o bölgenin atmosferine göre seçilen karaktere ayar veriyor. Aşağıdaki videoda Frenklinle polis arasındaki tartışma yaratan görüntüleri izleyebilirsiniz. Konuyla ilgili söyleyecekleriniz varsa buyrun yorumlara...
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0