• Anasayfa
  • Oyun
  • GTA 5'teki Telefonu iPhone İle Kontrol Etmeyi Başardılar

GTA 5'teki Telefonu iPhone İle Kontrol Etmeyi Başardılar

1
0
0
0
0
GTA 5'te oyun içi telefonu kendi telefonunuz ile kontrol edilebilecek bir uygulama geliştiriliyor.
GTA 5 PC'ye çıkar çıkmaz birçok mod yapımcıları hemen harekete geçti. Rockstar Games modları desteklemiyor olsa da GTA 5'i PC üzerinden modla kullanmaya başlayan birçok kullanıcı var.

Ama bu haberimizde paylaşacağımız şey bir mod gibi gözüksede aslında değil. Reddit'teki planetleak adlı bir kullanıcı tarafından Arduino kullanılacak geliştirilen bir uygulama ile iPhone üzerinden GTA 5'teki oyun içi telefonu kullanabilmeniz sağlanmış.

Arduino üzerinden klavye ve mouse emülasyonu geliştirerek uygulamayı tasarlayan kullanıcı daha sonra xcode ve Android kodlarını paylaşacağını da belirtmiş.Yukarıda gördüğünüz gibi iPhone üzerinden ne yapsa oyun içi telefonda da aynı işlemler yapılmakta. Böylelikle oyunu daha kolaylaştırmış, gerçek hayata entegre ederek daha zevk alınası bir hale getirdiğini söyleyebilirim. Şu anda geliştirme aşamasında olduğu için biraz yavaş bir iletişim sağlanıyor, fakat bittiğinde uygulamayı yayınlayacağını söyleyen kullanıcının programla dilini çok bilmediğini ama tam anlamıyla işe yarar yapacağını söylemiş.

Aşağıda paylaşılan videoyu görebilirsiniz;
 


Kaynak: Reddit
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0