GTA 6 Nasıl Olacak?

10
7
1
0
0
En popüler oyun serilerinden biri haline gelen Grand Theft Auto'nun 6. versiyonunda ne gibi özellikler olabilir?
Son zamanların en popüler oyun serilerinden biri hiç şüphesiz ki Grand Theft Auto yani GTA serisidir. Özellikle GTA 5'in başarısına ve kırdığı rekorlara baktığımızda serinin ne kadar iyi bir hale geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Kaldı ki bunu yapabilen oyun serisi oldukça az son zamanlarda. Örneğin, Assassins Creed serisine baktığımızda serinin ilk üç oyunun gerçekten çok başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak serinin diğer oyunları, ilk üç oyuna göre çok daha sönük. Ancak GTA serisine baktığımızda oyunda her zaman gelişme oluyor ve yeni çıkan GTA oyunu bir önce ki oyundan çok daha başarılı oluyor.  Hal böyle olunca GTA oyunlara olan beklenti de had safhaya çıkıyor. Bu yazımızda GTA 5'ten sonra piyasaya çıkacak GTA 6'da ne gibi özellikler olabileceğinden bahsedeceğiz.
 

 Bayan Ana Karakter
İşin aslında, bayan ana karakter sorunu oyun dünyasının sorunlarından biri diyebiliriz. Genel olarak çoğu oyunda ana karakter erkek oluyor. Bu sorunsal GTA serisinde de devam ediyor olsada, öyle umut ediyoruz ki ilerleyen zamanlarda piyasaya çıkacak olan GTA oyunlarından birinde ana karakterimiz bayan olabilir. GTA 5'te 3 ana karakter olayının tutmasından sonra Rockstar Games firması GTA 6'da da birden fazla ana karakter fikrine sıcak bakıyor olabilir. Bu karakterlerden biri neden bayan olmasın ki?
 

 Daha Fazla Easter Egg


GTA serisinde Easter Egg denilince akla ilk önce GTA San Andreas'ta ki koca ayak olayı geliyor. İnternet ortamında bu konu ile ilgili olarak çok fazla söylenti bulunuyor. Rockstar Games, benzer Easter Egg'leri GTA 5'te de kullandı. GTA 5'te yer alan uzaylı Easter Eggler'i fazlasıyla da ilgi gördü. Hatta belki de şuana kadar keşfedilmeyen pek çok Easter Egg dahi olma ihtimali de vardır. Öyle umut ediyoruz ki GTA 6'da da birbirinden farklı ve ilginç Easter Egg'ler yer alacaktır.
 

 Daha Eğlenceli Karakterler ve Görevler


GTA 5'te gördük ki; Trevor gibi psikopat ama eğlenceli bir karakter oyuna farklı bir hava katıyor. Aynı şekilde ilerleyen zamanlarda piyasaya çıkacak olan GTA oyunlarında tıpkı Trevor gibi eğlenceli daha doğrusu deli karakterler oyunda yer alabilir. Bunun yanı sıra komik görevlerde oyunda yer alabilir. Örneğin GTA 5'te bir görevde tüm karakterlerin korkuları ile yüzleşiyorduk. Mesela Trevor ile palyaçoları vuruyorduk, aynı şekilde Michael ile ise uzaylı öldürüyorduk. Bu gibi ilginç görevlerin sayısının daha fazla olması kesinlikle oyuna farklı bir hava katacaktır.
 

 Tommy Vercetti
En sevilen GTA serilerinden biri olan GTA: Vice City'nin ana karakteri Tommy Vercetti hikayesi nedeni ile epeyce sevilmişti. Pek çok oyuncu Tommy Vercetti ile oynayacağımız yeni bir GTA oyununu iple çekiyor. Konuyla ilgili olarak GTA 5'te ilginç bir easter egg bulunuyordu.  Oyunda, mors alfabesi ile şifrelenmiş bir şekilde "Vercetti 2017 yılında geri dönecek" deniliyordu. Bu da GTA 6'da ki ana karakterin Tommy Vercetti olma imkanını artırıyor. 

GTA 6'nın çıkış tarihi ile ilgili RockstarGames tarafından yapılan açıklamaya şuradaki linkten ulaşabilirsiniz.
10
7
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
7
1
0
0