GTA 6'nın Çıkış Tarihi Netleşiyor!

2
1
1
0
0
Oyun dünyasını adeta silip süpüren ve inanılmaz bir oyuncu kitlesine erişen GTA serisi, son oyunu GTA V ile de uzun süre adından söz ettirmişti. Hatta oyun, yeni modları, ya da multiplayer moduna gelen yenilikler ile bu ''adından söz ettirme'' olayına hız kesmeden devam etmekte.

Fakat şöyle de bir gerçek var; GTA V artık eskide kalmış bir oyun. Her ne kadar oyunun özellikle grafik bağlamında sunduğu kalite, ya da istediği gereksinimler günümüz ile örtüşse de, artık ''GTA VI'' yavaş yavaş oyucular tarafından dile getirilmeye başlandı. Yani uzun lafın kısası, oyuncular artık GTA V'e doymuş durumda ve VI'yı istiyor.Ancak bu konuda Rockstar cephesi pek de aceleli değil gibi görünüyor. Zira, Rockstar ile birlikte çalışarak oyunun yayıncılığını yapan Take Two şirketinin CEO'su Strauss Zelnick'in açıklamalar, serinin yeni oyununun çıkış tarihini hafiften de olsa işaret etmekte.

GTA VI konusunda düşüncelerini dile getiren Zelnick, gerek GTA, gerekse benzer tarzda oyun serilerinin neden başarılı olduğu konusunda yerinde bir tespitte bulundu. Zelnick'e göre GTA, Max Payne gibi oyun serilerinin popüler olması ve bu popülerliğin her yeni oyunda katlanarak artması, oyunlar arasında bırakılan zaman süresinden geçmekte.Çünkü Zelnick'e göre özellikle Call of Duty gibi her sene yeni bir oyunu çıkan seriler, zamanla klişe olmaya ve başarılı sayılan oyunlarına nazaran istikrarı sağlayamamaya başlamaktalar. Zelnick, iki oyun arasında zaman bırakmanın hem geliştiricilere daha iyisini yapmak için gerekli süreyi, hem de oyunculara tekrardan gerekli ilgiyi oluşturmadaki heyecanı sağladığını düşünmekte (ki bence de gayet haklı).

Bu bağlamda Rockstar'ın da serinin önceki oyunlarının piyasa çıkış tarihleri arasındaki boşluktan söz eden Zelnick, şirketin benzer olayı GTA VI'da da muhtemelen uygulayacağını belirtti. Yani uzun lafın kısası bu açıklamalar şu anlama geliyor; GTA IV ile V arasında 5 senelik bir zaman dilimi vardı. Benzer durumun tam anlamıyla VI'da olacağı söylenemez. Yani düz mantıkla ''V ile VI arasında da 5 sene olacak'' diyemeyiz.


Ancak şunu iyi biliyoruz (ki önceki GTA VI haberlerimizde de bu konudan bahsetmiştik), şu an için GTA VI'nın çıkış tarihi büyük olasılıkla 2017 yılının son çeyreğine doğru yaşanacak.

Kaynak: CinemaBlend
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0