• Anasayfa
  • Oyun
  • GTA Serisi, Sizce Tüm Zamanlarda Kaç Adet Satılmıştır?

GTA Serisi, Sizce Tüm Zamanlarda Kaç Adet Satılmıştır?

1
0
0
0
0
Take-Two, Rockstar Games’in dünyaca ünlü oyun serisi GTA’nın bu zamana kadar kaç adet satıldığını açıklayan bir bilgi yayınladı.
Elektronik cihaz üreticileri gibi oyun şirketlerinin de piyasaya sundukları oyunlarının kaç adet satıldığına dair bazı bilgilendirmede bulunulur. Take Two, GTA’nın bu zamana kadar kaç milyon adet satıldığına dair bir açıklama yaptı.

Buna göre GTA serisi, bu zamana kadar 220 milyon adetten fazla satılmış ve bu rakamın yalnızca 54 milyonu GTA 5’e ait. Bildiğiniz gibi GTA, önce diğer oyun konsolları için satışa sunulmuş ve PC platformu için oldukça uzunca bir süre sonra gelmişti. Buna rağmen 54 milyon gibi yüksek bir rakama ulaşılması, oyunun ciddi anlamda bir satış başarısı gösterdiğini net bir şekilde gösteriyor.GTA dışında şirkete ait Red Dead Redemption oyunu ise 14 milyon adet satılmış. Üç farklı oyunla oyun severlerin beğenisine sunulan Borderlans ise 26 milyon adet satış başarısı göstermiş. 

NBA serisi için dünyanın en iyi oyunu ise 2K serisi olarak belirtilmiş. Tüm serinin 5 milyon adet sattığının açıklanmasının ardından son olarak strateji oyunu Civilization oyunlarının toplamda 31 milyonu aştığı belirtildi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0