​GTA V İle VR Deneyimi Nasıl Olur?

2
1
0
0
0
Normal şekilde oynaması zaten inanılmaz keyifli olan GTA V, sanal gerçeklik gözlüğü ile oynandığında nasıl olur? Bizce sonuç oldukça başarılı.
Sanal gerçeklik her geçen gün başta oyun sektörü olmak üzere farklı alanlarda artış göstermekte ve kullanım alanı her geçen gün giderek yaygınlaşmakta. Tabi bizim öncelik verdiğimiz olay, oyun sektöründe sanal gerçekliğin yeri.

Oculus Rift, PlayStation VR gibi sistemler yavaş yavaş piyasada yer edinmeye başlarken VR sistemini destekleyen oyunların sayısı da her geçen gün artış göstermekte. Bu konuda özellikle bazı oyunların VR deneyimi ile nasıl olacağı ise şimdiden merak edilen ve oyun severleri heyecanlandıran bir konu.

Oyuncuların bu heyecanına ortak olmak isteyen Joseph Delgado adlı bir modder, VR deneyimi son dönemlerin en popüler oyunlarından GTA V'e getirdi. Bir süre önce GTA V'e ''first person'' seçeneği gelmişti. Yani oyunu bu modda oynayanlar, VR deneyiminin nasıl olacağına dair biraz tahminde bulunabilirler.
 

Fakat işin garibi, Delgado, yaptığı VR modu denerken GTA'nın adetinden olan ''adam öldürme'' olayının kendinde suçluluk duygusu uyandırdığını ve normal oyundakinden çok farklı bir deneyim sunduğunu söylemekte (iş VR'a binince oyuncudaki psikopatlık da törpüleniyor demek ki).Delgado bu sistemi üstte gördüğünüz Razer Hydra sistemine uyumlu olarak geliştirmiş. Joseph Delgado oyunu VR'a uyumlu hale getirme çalışmalarına devam ettiğini söylemekte. Bakalım büyük VR sistemleri de GTA V'in VR'daki bu potansiyelini görüp harekete geçecek mi?
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0