• Anasayfa
  • Oyun
  • GTA V Yükleme Sorunu Neden Olur ve Nasıl Çözülür?

GTA V Yükleme Sorunu Neden Olur ve Nasıl Çözülür?

43
7
3
2
1
Tam GTA V bilgisayar platformuna geldi diye seviniyorken şimdi de çok küçük saçma bir hatadan ötürü oyunu yükleyemeyebilirsiniz.

Bugün pek çok PC kullancısı için özel bir gün niteliğinde. Çünkü onca bekleyiş ve ertelemenin ardından GTA V sonunda bilgisayar platformuna gelmiş durumda. 

Ancak buna rağmen Windows kullanıcıları için bir sıkıntı bulunmakta. Hem de bu sıkıntı öyle oyun içinde karşımıza çıkıp oyunu durduran, ya da hata vermesini sağlayan bir problem değil. Direkt olarak oyunu yükleyememenizi sağlayan bir problem. 

Problem Windows kullanıcı adlarında. Rockstar, Windows kullanıcı adından kaynaklanan bu sıkıntının doğruluğunu da kabul etmiş durumda. Windows, kullanıcı adlarında olağandışı bir karakter kullanımı varsa, size oyunu indirme, yükleme ya da oynama gibi durumlar için gerekli izni vermiyor.

Şu an Windows tarafından desteklenen kullanıcı adı karakterleri ise şu şekilde; 

                                  

Bu karakterlerin dışında herhangi bir karakter kullanımı sizi oyundan mağdur edecek ve sıkıntıyı gidermek için kullanıcı adınızı yeniden girmeniz şu an işe yaramamakta.

Bu durumu düzeltme adına çalışmalar yapılmakta ancak yapılan çalışmanın kullanıma sunulması için bir süre beklememiz gerekli. Çünkü Rockstar tarafından bu sorunun çözümüne yönelik kesin bir tarih belirtilmiş durumda değil. Ancak bu sorun küçük bir müdahale ile geçici olarak düzeltilebilir. Yapmanız gereken şey yukarıda verdiğimiz karakterlere uygun olacak şekilde oluşturduğunuz Windows kullanıcı adıyla yeni bir Windows yöneticisi profili açmak.

Ardından bilgisayarınızı tekrar başlattığınızda yeni hesabınızla GTA V'e giriş yapabilirsiniz. Çözüm şu an için bu kadar basit. Bu sorunu düzeltmek Rockstar için zor birşey değil ancak, bahsettiğimiz gibi herhangi bir açıklama ya da tarih bilgisi verilmemiş durumda. Bu sebeple kullanıcı ismi hatası yüzünden oyunu yükleyemeyenlerin, her ne kadar sinir bozucu olsada sorun düzeltilene kadar GTA V'i bilgisayardan bu şekilde oynamaları gerekmekte.

Oyunda yükleme hatalarının olduğunu belirtenlerin büyük bir çoğunluğu bu sebepten ötürü hata ile karşılaşmakta. Söylediğimiz çözümü yapmasına rağmen hatası düzelmeyen varsa yorum olarak bildirebilirler.

43
7
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
43
7
3
2
1