GTA'ya Mafya Kızından Dava

3
1
1
1
0
GTA'ya Mafya Kızından Dava
GTA'nın yapımcısı Rockstar Games'in davalardan çektiği kadar başka bir şeyden çekmemiştir herhalde.  GTA 5 çıkalı heünz 6 ay gibi bir süre geçsede bugüne kadar GTA 5 pek çok konuda davalık oldu. İlk dava oyunda çalan Radyo müzikleri ile ilgili oldu ancak bu davayı Rockstar Games firması kazandı.
GTA'nın yapımcısı Rockstar Games'in davalardan çektiği kadar başka bir şeyden çekmemiştir herhalde.  GTA 5 çıkalı heünz 6 ay gibi bir süre geçsede bugüne kadar GTA 5 pek çok konuda davalık oldu. İlk dava oyunda çalan Radyo müzikleri ile ilgili oldu ancak bu davayı Rockstar Games firması kazandı. Bundan sonra dünyaca ünlü oyuncu Lindsay Lohan geçtiğimiz aylar içerisinde oyunun kapak fotoğraflarında yer alan bikinili karakterin kendisini model alınarak tasarlandığı gerçekcesi ile Rockstar Games'e dava açmıştı. Ancak Rockstar Games açık açık bu bikinili karakterin Kate Upton'dan esinlenerek hazırlandığını duyurmuştu.

Her ne kadar radyo ile ilgili olan davanın makul bir dava olduğu ortada olsa da Lindsay Lohan'nın açtığı davanın yalnızca para kazanmak amaçlı olduğu ortada ve bir hayli garip. Ancak geçtiğimiz günlerde Rockstar Games'e daha da ilginç bir dava açıldı. Üstelik bu davayı açan kişi bir mafya babasının kızı. Karen Gravano adlı bu kişi kendi hayat hikayesinin GTA 5'te kullanıldığını düşünüyor. GTA 5'te yer alan Burial adlı yan görevde Antonia Bottiona adlı karakter ile hayat hikayesinin aşırı derecede benzeştiğini iddaa eden Karen Gravano  bu nedenle 20 milyon Dolarlık tazimnat davası ve 20 milyon Dolarlık cezai zarardan toplam olarak 40 milyon dolarlık bir dava açmış durumda.

Karen Gravano'nun bu davayı açmasının en büyük nedeni yakın zamanda kendi biyografisini yayınlayacak olması. Muhtemelen bu nedenle Rockstar Games'e dava açan Karen Gravano, Rockstar Games'in anlaşamaya gitmesi durumunda davadan çekileceğini belirtmiş. Bakalım bu dava nasıl sonuçlanacak bekleyip göreceğiz.
3
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
1
0