• Anasayfa
  • Oyun
  • GTA’yı GTA Yapan Adam Leslie Benzies, Rockstar Games’ten İstifa Etti

GTA’yı GTA Yapan Adam Leslie Benzies, Rockstar Games’ten İstifa Etti

4
0
0
0
0
GTA’yı dünya çapında bir oyun haline getiren Rockstar North’un patronu Leslie Benzies, artık Rockstar Games’den istifa etti.
GTA’da bir devrin sonuna gelindi. Oyunun en başından beri geliştirilmesinde pay sahibi olan Rockstar North’un patronu Leslie Benzies, Rockstar Games’den ayrıldı. Yaklaşık 15 seneden beri GTA’nın geliştirilmesi için varını yoğunu ortaya koyan Benzies, şirketin kurucuları Sam - Dan Houser kardeşlerden sonra en yetkili isimlerin başında yer alıyordu.

Benzies’in emekleri yalnızca GTA ile sınırlı değil. RDP (Red Dead Redemption) ve Max Payne 3 gibi oyunların gelişiminde parmağı olan Benzies’in şirketle olan bağı aslında çok daha önce kopmuş. Benzies’in 2014 yazında uzun bir tatile çıktığı ve döndükten sonra şirketle olan tüm bağını kopardığı söyleniyor.

Olayın neden bu kadar genç duyulduğuna yönelik bir bilgimiz yok. Fakat tahminen istifanın resmi olarak sunulması ve şirketin bu istifayı kabul ettiğini açıklaması, tüm bu olaylardan yeni haberimizin olmasına sebep oldu.Rockstar Games, Leslie Benzies’in istifasını şu duyuruyla yayınladı:

Leslie Benzies, 1 Eylül 2014 tarihinde tatile çıktı ve dönüşte bizimle birlikte tekrar çalışmak istemediğini belirtti. Bizimle birlikte 15 yıl boyunca çalıştığı için Leslie’ye minnettarız. 

Leslie, hayranları için inanılmaz işlere imza atmaya devam edecektir. Kendisi bizim bir arkadaşımızdı, onu tabii ki çok özleyeceğiz. Kendisine bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyoruz.
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0