• Anasayfa
  • Oyun
  • Half-Life 3 Bu Sefer Harbiden Geliyor Olabilir!

Half-Life 3 Bu Sefer Harbiden Geliyor Olabilir!

0
0
0
0
0
Valve'in belki de gelmiş geçmiş en iyi oyun serisi olan ama bir türlü 3.sünü göremediğimiz Half-Life için bu sefer oldukça önemli bir detayın ortaya çıkması "Harbiden geliyor galiba" düşüncelerini ortaya çıkardı.
Günümüzde birçok efsane ve muhteşem diyebileceğimiz yapımlar mevcut. Biten ya da devam eden birçok serinin yeni versiyonunu da heyecanla beklemeye devam ediyoruz. Ancak Valve'in bir türlü çıkaramadığı, birçok detay ve easter egg denilen durumlara rağmen hala umutla beklenilen Half-Life 3 için başka hiçbir oyunu beklemedik.

Zamanın efsanesi, hala ilk versiyonunu bile zevkle oynatan Half-Life'ın sırf 3. oyunu bir türlü çıkmadı die Valve firmasına tonlarca mail ve şikayet gittiği aşikar. Birçok güzel yapıma imza atmasına rağmen Valve'in tüm oyuncuların gönlünü kazanabilmesi için yapması gereken tek şey de şu oyunu çıkarmak aslında.Şimdiye kadar birçok key "Acaba çıkıyor mu?" düşüncesini uyandıracak detaylar ortaya çıkmıştı. Fakat bu sefer çok daha farklı bir detayın ortaya çıkması birçok kesim tarafından "Harbiden geliyor galiba" düşüncesini uyandırdı ve bu konuyu öğrenen birçok kişi heyecanlanmaya tekrar başladı bile.

Konuya gelecek olursak Steam bildiğiniz gibi Valve'in sahibi olduğu bir online oyun satış platformu. Artık oyunlar için bir rafta kutular yerine buradaki kütüphane önem taşımaya başladı. Haliyle de çıkmış ve çıkacak oyunlar Steam'in veri tabanında bir yer ediniyor. Hatta bu veri tabanına çıkacak olan oyunlar için önceden yer açılır ve gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra mağazasından yayınlanır. Yani eğer bu konuda biraz fazla didikler ve araştırmacı olursanız çıkacak oyunları SteamDB'de görebilirsiniz.Bundan önce Final Fantasy X/X-2 HD Remaster oyunu çıkmadan önce bu veri tabanındaki bölümünden bulunarak önceden haberdar olmuştuk. Bunun dışında birçok oyun da böylece ortaya çıktı ve önceden çıkacağı bu şekilde ortaya çıkan oyunların hepsi de şu anda piyasada olması en önemli detay. İşte tam bu noktada güvenilirliği yüksek olan ve çıkacağına işaret olan SteamDB'de bu sefer Half-Life 3 bulunuyor. Böylece birçok çevre de "Aha valla geliyor" diye sevinmekte.Hatta bunun dışında Steam'in destek bölümünde, yani oyunlarla ilgili sorunlarınızı araştırdığınız tarafta Half Life 3 bölümü de var. Evet, bu sefer "Aman Allahım geliyor" diye düşünmek, sevinmek ve umudumuzun artmasından doğal birşey yok.

Eğer aranızda "Yok abi photoshop bunlar, görmeden inanmam" diye boşu boşuna umutlanmamak isteyenler varsa buradaki bağlantıdan Half Life 3'ün SteamDB bölümüne, buradaki bağlantıdan ise Steam Destek bölümüne göz atabilir. Merakla, heyecanla, umutla bekliyoruz!
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0