Half Life 3'te Son Durum Ne?

1
0
0
0
0
Valve cephesinden gelen açıklama, Half Life 3 hakkında kıpırdanmalara sebep olabilir.
Son zamanlarda oyun dünyasını takip edenlerin beklediği iki adet önemli şey vardı; biri PC için GTA V, diğeri de Half Life 3. Her iki durum da zor gözükmesine rağmen Rockstar, bekleyenleri uzun bir süre süründürse de GTA V'i sonunda PC platformuna sunmuş, bu platformun kullanıcılarını havalara uçurmuştu.

Ancak aynı durum Half Life 3 için geçerli değil. Oyuncular, genel olarak hem Steam'i, hem de Valve'i severler. Fakat Valve'in şu Half Life 3 konusunda yaptığını, başkası düşmanına yapmaz. Bir ara öyle bir dönemden geçtik ki, her gün yeni bir Half Life 3 haberi, söylentisi havada uçuşmuş, usta fotoşopcuların elinden çıkan görseller, insanları durduk yere heveslendirmişti.

Aslında burada suç biraz da Valve cephesinde. Valve bu konu ile ilgili hiçbir zaman kesin bir açıklama yapmamış, hep kaçamak cevaplarla açık kapı bırakıp bekleyenleri umutlandırmıştı. İşte yine oyuncuları benzer bir duruma sokacak açıklama, önemli bir isimden geldi.Bir süre önce her zamanki gibi patlak veren söylentilerin ardından Valve yetkililerine ulaşmaya çalışan bazı oyunculara, Half Life serisinin tasarımcı ve senaristlerinden olan Marc Laidlaw cevap vermiş. Laidlaw'un açıklamaları şu şekilde;

''Kendi başıma Valve'in iç işleri hakkında bir yorum yapmam söz konusu değil fakat gördüğüm kadarıyla birileri ''trollük'' peşinde. İlk Half Life oyununu 1997'de ertelediğimizden bu yana, bu tip söylentileri yaşıyoruz. Bilinmeyen bazı kaynaklar, sanki kendileri Valve'in içindenmiş gibi çıkıp insanları kandırmaya çalışıyorlar. Şunu söyleyebilirim ki, Valve'de çalışmaya başladığımdan beri bildiğim tek şey, korkunun Valve projeleri üzerinde etkisinin olmadığı.''

Senaryonun tamamlandığı konusunda düşüncelerini dile getiren oyuncuların, ''oyunla uğraşmak yerine neden çizgiroman ya da kitap çıkarmıyorsunuz?'' sorusuna da cevap veren Laidlaw, ''sanırım burada bir yanlış anlaşılma söz konusu, çünkü Half Life'ın hikayesini oyundan başka bir yerde devam ettiremeyiz. Olmaz. Çünkü hikayeyi oyun motoruyla yapabildiğimiz yeniliklere bağlı olarak şekillendiriyoruz. Yani hikaye oyunun bir parçası. Oyunun içinde bulunan faktörler olmadan böyle bir hikayeyi ortaya koymak imkansız. Half Life'ın hikayesi, oyunu oynadığınız sürece güzeldir'' ifadelerini kullandı.Uzun lafın kısası şu; Half Life 3'ün senaryosu hazıra yakın. Valve'in de bu denli patlama yapma potansiyeli olan bir oyunu saf dışı bırakması zaten mantık dışı bir hareket. Ancak burada ana sıkıntı; Valve'in acelesi yok. Zaten bu işin arap saçına dönmesindeki en büyük sebeplerden biri de bu. Bakalım önümüzdeki günlerde Half Life 3 ile ilgili ne tür söylentiler çıkacak?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0