• Anasayfa
  • Oyun
  • Oyunlardaki Objeleri Hissetmenizi Sağlayan Sanal Gerçeklik Eldiveni

Oyunlardaki Objeleri Hissetmenizi Sağlayan Sanal Gerçeklik Eldiveni

0
0
0
0
0
Oynadığımız oyunlardaki objeleri hissetmemizi ve karakterimizi kontrol etmemizi sağlayan sanal gerçeklik eldiveni üretildi.
Bilgisayar üzerinden ya da konsol üzerinden oyun oynayan oyuncular her zaman oyun aksesuarlarını kullanmayı sevmişlerdir. Oyun fareleri, oyun klavyeleri, oyun kulaklıkları gibi bir çok aksesuar yıllardır oyuncuların vazgeçilmezleri olmuştur.

Son yıllarda ise oyun deneyimini gerçek hayata yakın bir düzeye getirmek, ayrı bir heyecan oluşturmaya başladı. Sanal gerçeklik gözlükleri ile bir noktaya ulaşan bu oyun deneyimleri, artık oyunların bu yönde olan ilerlemesini sürdürecek gibi gözüküyor.

Rice Üniversitesi’nde yapılan geliştirmede ortaya çıkan ürün, gerçektende bu yönde gelişen ilerlemelerin günümüzde aldığı sonuçların bir göstergesi.Virtuix şirketinin sponsorluğunda geliştirilen eldiven sayesinde oyunlardaki objeleri hissedebileceğiz. Karakterimizin ellerini hareket ettirmemize de olanak sağlayan eldiven sayesinde, oyun anında dokunduğumuz objeleri sanki gerçek hayatta dokunuyormuş hissine kapılacağız.

Bu dokunma hissinin ne kadar gerçekci olacağını bilemeyiz. Eldiven şimdilik geliştirme aşamasında ve adı Hands Omni. Yaklaşık 400 gram olan eldiven prototip aşamasında olduğu için bir çok kablo ve karışık yazılımlar ile birlikte kullanılabiliyor.


Kaynak: SlashGear
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0