• Anasayfa
  • Oyun
  • Harran'da Çekilmiş Zombi Oyunu: Dying Light!

Harran'da Çekilmiş Zombi Oyunu: Dying Light!

2
1
0
0
0

The Walking Dead ya da zombi filmleri izleyenlerin ortak düşüncesidir: "Acaba ben orada olsam ne yapardım?" Bu ancak dizi, fim ve oyunlarda olabilir; fakat "Ya Türkiye'de bir zombi istilası olsa ne yapardınız?" İşte bu sorunun cevabı ön satışta olan bir oyuda gizli: Dying Light!

The Walking Dead ya da zombi filmleri izleyenlerin ortak düşüncesidir: "Acaba ben orada olsam ne yapardım?" Bu ancak dizi, fim ve oyunlarda olabilir; fakat "Ya Türkiye'de bir zombi istilası olsa ne yapardınız?" İşte bu sorunun cevabı ön satışta olan bir oyuda gizli: Dying Light!

Dead Island ve Call of Juarez gibi oyunlarla tanıdığımız Polonyalı Techland tarafından geliştirilen bu oyunda özellikle videolara bakarken dikkatimizi çeken tanıdık çevrenin Harran olmasını öğrenmemiz bir heyecan yaratmış olsa gerek!

Geliştiricilerin diğer oyunlara nazaran daha özgür olacağını savunduğu oyunda gece ve gündüz döngüsü de bulunmakta. Gündüz genel ve yan görevleri rahatça yapabileceğimiz belirtilirken gece ise tam bir hayat mücadelesine döneceği belirtiliyor.

Açık dünya oyunu şeklinde olan oyunda 4 kişilik bir Co-Op modu da bulunmakta. Oyundaki özgürlük ise hemen hemen her eve girip, çatılara, balkonlara atlayabilme, dar bir alandan kayarak geçebilme gibi etmenleri içeriyor. Ayrıca oyunda crafting olarak bildiğimiz silah geliştirmeler de mevcut. Örneğin elimizdeki çekice elektirik bağlanmış dikenli tel takarak hem çekicin gücünü hem de elektrik vererek çok daha etkili bir silaha sahip oluyoruz.

Techland'ın oyun motorunun 6. nesil versiyonu olan Chrome Engine 6 kullanan oyunda gerçekçilik de hat safhada olduğu söyleniyor.

Dying Light'ın sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

30 Ocak 2015 tarihinde çıkacak oyun şu anda Steam'de ön sipariş aşamasında. 99TL vererek oyuna ilk sahip olacak oyunculardan olabilir, ya da 299TL verip 4 kopyaya sahip olarak 3 arkadaşınıza daha oyunu hediye edebilirsiniz. (Tabii bunun yerine 4 kişi 299TL'yi bölüşmek daha mantıklı olacaktır elbette. Ama yine de siz bilirsiniz.)

IGN tarafından yayınlanan 12 dakikalık oynanış videosu ile sizi başbaşa bırakıp oyunun sloganı ile size yazımı noktalıyorum.

"İYİ GECELER, İYİ ŞANSLAR!"

2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0