• Anasayfa
  • Oyun
  • Heroes of the Storm LoL'e Rakip Olabilecek Mi?

Heroes of the Storm LoL'e Rakip Olabilecek Mi?

0
0
0
0
0
Starcraft, Warcraft, Diablo ve World of Warcraft gibi birbirinden başarılı oyunlara imza atan Blizzard'ın yeni oyunu Heroes of Storm daha öncesinden de bahsettiğimiz gibi Multiplayer Online Battle Arena(MOBA) türünde bir oyun olacak. Şuanda MOBA türünde en çok oynanan oyun şüphesiz ki League of Legends ancak League of Legends'ın tahtı yavaş yavaş sallanamaya başlıyor.
Warcraft III haritası olan DotA ile başlayan MOBA akımı League of Legends, Heroes of Newarth, Dota 2 ve daha nicesi ile devam etti. Blizzard firması DotA'nın haklarını Icefrog'tan alabilmek için çok uğraşmıştı ancak Icefrog oyunun Blizzard'a sattığı taktirde oyunun gelişiminin duracağı gereçkesi ile DotA'yı Blizzard'a satmamıştı ve bunların ardından Icefrog oyunun isim haklarını Valve'a satmıştı. Valve ve Blizzard arasında bu konuda bazı sıkıntılar yaşansa da iki firma kendi aralarında anlaşmıştı. Valve, Dota 2'yi duyururken Blizzard'ta adı "Blizzard All Stars" olan ve daha sonrasında da adı "Heroes of Storm" ile değiştirilen yeni bir MOBA oyunu duyurdu.
 

 Heroes of the Storm Nedir?

Starcraft, Warcraft, Diablo ve World of Warcraft gibi birbirinden başarılı oyunlara imza atan Blizzard'ın yeni oyunu Heroes of Storm daha öncesinden de bahsettiğimiz gibi Multiplayer Online Battle Arena(MOBA) türünde bir oyun olacak. Şuanda MOBA türünde en çok oynanan oyun şüphesiz ki League of Legends ancak League of Legends'ın tahtı yavaş yavaş sallanmaya başlıyor. Dota 2'nin tam sürüme geçmesi ile birlikte oyuncu sayısında artış görünmeye başlandı ve şu anda Dota 2 ile League of Legends arasında kıyasıya bir mücadele var. İlerleyen zamanlarda bu mücadeleye Heroes of Storm'un da ekleneceğini düşünürsek MOBA piyasasının çok çekişmeli olacağını söyleyebiliriz. Oyunlar ve firmalar arasındaki bu rekabet en çok biz oyunculara yarayacaktır.Klasik MOBA oyunlarında olduğu gibi Heroes of the Storm'da da temel amaç rakibin ana binasını yok etmek. Ancak Heroes of Strom'da bunun dışında da farklı oyun modları bulunacak ve bu özellik Heroes of the Storm'u diğer MOBA'lardan ayıran en önemli özellik olacak. Oyun içerisinde yer alacak olan Hero'larda Blizzard'ın yaptığı oyunlar içerisinde yer alan karakterlerden oluşacak bu karakterler arasında Diablo, Illidan, Arthas ve Kerrigan gibi karakterler yer alıyor.
 

 Heroes of the Storm'a Genel Bakış


Diğer MOBA'larda bir rakibi öldürdüğünüzde takım arkadaşlarınız hiç para kazanamıyor veya düşük miktarda para kazanıyordu. Ancak Heroes of Storm'da bir düşmanı öldürdüğünüzde kazanılan para takım arasında bölüşülecek ve böylelikle takım oyunu faktörü daha ön plana çıkacak. Ayrıca Heroes of the Storm'daki bir oyunun ortalama süresi 20 ila 25 dk arasında olacak. Bildiğiniz üzere özellikle Dota 2'de kimi zaman 60 dakikadan uzun süren oyunlar oluyordu. Ancak Blizzard bunu değiştirerek daha aksiyonlu ve daha hızlı gelişen bir oyun yapma peşinde.Şuanda alfa aşamasında olan Heroes of the Storm'da bilinen Blackheart's Bay, Cursed Hollow, Dragon Shire ve Hanunted Mines olmak üzere dört farklı harita bulunmakta. Oyunun henüz Alpha aşamasında olduğunu düşünürsek bu haritaların sayısının artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca Heroes of the Storm içerisinde Assasin, Warrior, Support ve Specialist olmak üzere dört farklı hero rolü bulunacak ve oyunun ezber bir hal almaması için herolarda kendinize özgü bazı değişiklikler yapabileceksiniz. Böylelikle kahramanınızı seçikten sonra kendi oyun tarzınıza daha uygun bir hale getirme imkanına sahip olacaksınız. 
 

 Heroes of the Storm'da Yer Alan Herolar

Şu ana kadar Heroes of the Storm oyunu içerisinde kesin olarak yer alan herolar ;
Falstad

Warcraft evreninde yer alan Falstad Wildhammer adlı bu karakterin oyun içerisinde "Assasins" rölünde bulunmakta. Falstad Wildhammer bir gryphon üzerinde savaşır. Falstad Wildhammer'ın sahip olduğu skiller daha çok belirli bir alana etki eden skillerdir.

 
Illidan


 
Warcraft evreninin sevilen karakterlerinden biri olan Illidan Stormrage de Heroes of the Storm'da kesin olarak yer alacak herolar arasında yer alıyor. Illidan Stormrage, Assasin rolünde bir hero olacak ve en önemli özelliği rakiplerine aniden yüksek miktarda hasar verebilmesi olacak. Illidan'ın klasik halinin yanı sıra Bolld Elf olan bir hali de oyunda yer alacak.
Diablo
 

Diablo evreninin baş kötüsü ve Diablo'da Heroes of the Storm oyununda yerini alacak. Diablo, Warior rölünde yer alan bir hero olacak ve düşmanlarını etkisiz hale getiren yeteneklere sahip olacak.
 
Tyrael
 

Diablo evreninin savaşçı meleği Tyreal, Heroes of The Storm oyununda Warrior rolünde yer alacak. Tyreal'ın yetenekleri daha çok takım arkadaşlarını korumaya yönelik skillerden oluşacak.
 
Raynor

Jim Raynor StarCraft evreninin ana karakterlerinden biridir. Heroes of the Storm oyununda Asassins rölünde yer alacak olan Raynor'ın en önemli yeteneği hava desteği çağırabilmesidir.
 
Kerrigan
 

"the Queen of Blades" lakaplı Sarah Kerrigan, StarCraft evreninde yer alan bir karakterdir. Heroes of the Storm oyununda Assassin rölünde yer alacak olan Kerrigan oldukça yüksek bir hasar gücüne sahip.

Bu heroların dışında Nova, Valla, Zeratul, Arthas, E.T.C, Muradin, Sonya, Stitches, Malfurion, Tassadar, Thrall, Tyrande, Uther, Abathur, Gazlowe, Naziba, Sght. Hammer, Zagara, Anub'arak, Azmodan, The Butcher, Chen, Cho'gall, Faerie Dragon, Jaina, Leoric, Li Li, Mekkatorue, Rexxar, Sylvansas, Tychus, Za'mure, Zul'jin gibi Blizzard evrenindeki karakterler oyunda yer alacka. Ancak tabii ki de ilerleyen zamanlarda yeni herolar oyuna eklenecektir.
 

 Heroes of the Storm Ne Zaman Çıkacak?


Henüz alfa aşamasında olan Heroes of the Storm'un çıkış tarihi ile ilgili olarak Blizzard firması hiç bir bilgi paylaşmadı ancak oyunun beta tarihi ile ilgili olarak bir tarih verildi. Heroes of the Storm'un betası 2014'ün ilk aylarında daha fazla oyuncu tarafından test edilecek. Muhtemelen geçtiğimiz haftalar içerisinde açık betaya geçen bir diğer Blizzard oyunu "Hearthstone: Heroes of Warcraft" tam sürüme geçtikten sonra Heroes of the Storm'un betası başlayacaktır.
 

 Son Söz


Henüz alfa aşamasında olan Heroes of the Storm da pek çok eksik olduğu aşikar. Genel olarak oyunun görsellerinin daha iyi olmasını gerektiğini düşünüyoruz. Aynı şekilde oyunun yapımcılarının yayınladığı videolarda da sıklıkla bundan bahsediyorlar ve oyunu halen geliştirdiklerinden bahsediyorlar. Şu anda Dota 2 ve League of Legends'ın açık ara lider olduğu MOBA piyasasına giriş yapmak isteyen Blizzard büyük bir risk alıyor diyebiliriz. Ancak Blizzard'ın bugüne kadar çıkardığı oyunlara bakarsak tüm oyunların gerçekten çok başarılı olduğunu görebiliriz ki şu anda oyuncular Heroes of the Storm'un betasına katılmak için adeta birbiri ile yarışıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0