• Anasayfa
  • Oyun
  • Iron Maiden'dan Video Oyun Temalı Yeni Müzik Videosu

Iron Maiden'dan Video Oyun Temalı Yeni Müzik Videosu

3
0
0
0
0
Teknolojinin hızlı ilerleyişi, müzik sektöründe de etkisini göstermeye başladı.
Efsane heavy metal grubu Iron Maiden'ı bilen bilir. Yani kullandığımız ''efsane'' lafı öyle kuru gürültü değildir, harbi harbi efsanedir... (evet Iron Maiden manyağıyım, çaktırmayın)

Iron Maiden ile özdeşleşen şeylerden biri de, grubun -yine kullanacağım- efsane basscısı Steve Harris tarafından tasarlanan maskotu ''Eddie'' reistir. Iron Maiden, gerek albüm kapaklarında, gerek grup temalı aksesuarlarda, gerekse de konserlerinde Eddie'yi sık sık ön planda tutar. Yani Eddie'siz Iron Maiden olmaz.Grubun yeni albümü The Book of Souls'da bulunan şarkılarından biri olan Speed of Light parçası için bugün yayınladığı video klip ise, oldukça ilgimizi çekmiş durumda. Dediğimiz gibi, Eddie'yi tüm platformlarda merkezde tutan grup, bu sefer canavarımızı yeni klibinin yıldızı yapmış. Bizim ilgimizi çeken şey ise, klipte Eddie'nin video oyun tarihinde kronolojik bir ilerleme kattediyor oluşu. İlk olarak 8-bit'lik bir oyun ile başlayan Eddie, video ilerledikçe kendini dönemin popüler video oyunlarını içinde buluyor.
 

Şahsen kırk yıl düşünsem Iron Maiden'dan bu tarz bir video klip gelebileceğini tahmin etmezdim. Ancak sanıyorum ilerleyen teknoloji, böyle efsaneleri de ayak uydurmaya zorluyor (gerçi şarkının sözlerini baz alınca taşlar az biraz yerine oturuyor). Benzer bir video epey bir zaman önce Red Hot Chili Peppers'dan gelmişti. Efsane Californication'ın klibine buradan ulaşabilirsiniz.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0