• Anasayfa
  • Oyun
  • Korku FPS Oyunlarının Şahı Olacak Scorn'un Videosu Yayınlandı!

Korku FPS Oyunlarının Şahı Olacak Scorn'un Videosu Yayınlandı!

1
0
0
0
0
Korku FPS Oyunlarının Şahı Olacak Scorn'un Videosu Yayınlandı!
FPS dünyasında yeni bir devrime hazır mısınız? Korku temalı FPS oyunlarında başyapıt olmaya aday Scorn adlı oyun hakkındaki detaylara birlikte göz atalım...
FPS türü denildiğinde akla korku türünden çok savaş ya da bilim kurgu oyunları gelir. Korku temalı FPS’ler arasında kaliteli diyebileceğimiz oyun saymak ise zordur. Bu türe bir başyapıt sunmayı amaçlayan Sırbistan kökenli Ebb Software şirketi bir süre önce Kickstarter üzerinden Scorn projesini duyurmuştu. Aradığı desteği bu platformda bulamayan şirket gizli bir yatırımcının desteği ile tekrar işe koyuldu.

 Scorn'u Farklı Kılan Ne?

Ebb’in Scorn projesi ile hem FPS hem de oyun kategorisini derinden sarması bekleniyor. Çünkü bu oyun benzerlerinden tamamen farklı bir temele sahip olacak. “FPS türü dendiğinde aklınıza ilk ne gelir?” Tüm dünya size karşı ve her zorluğun üstesinden gelen siz. Yıkan, döken, saldıran… Belki aksiyon açısından bunlar önemli ancak gerçekçilik açısından biraz daha aksiyona ihtiyaç var. Half - Life’i Half - Life yapan bol aksiyonu kadar sunduğu fizik bulmacalardı… Çözmeden geç geçebilirsen. Scorn da tam olarak böyle bir derinlikli yapı sunacak. Oyun yapımcıları Scorn’un sahip olduğu tema ve ideolojik alt metniyle uzun yıllar hafızalarda kalmasını amaçlıyor.
 

 Bize Saldırmayan Yaratıklar Devrimi!

Oyun ile ilgili elimizde birkaç detay daha var. Kesintisiz bir aksiyon ve hikaye akışı için oyunda ara sahneler kesinlikle bulunmayacak. Hatta mümkünse bölüm geçmede bile oyundan çıkılmasın isterim. Yine Half - Life serisi diyeceğim, oynayanlar bilir. Tek bir dev bölüm şeklindeki oyunda bölümler arasında kesinlikle oyun durmuyor. Sadece oyunda ekrana bir sonraki bölüme geçtiğinizi belli eden bölüm numarası ve adı geliyor. İşte kesintisiz aksiyon ve heyecan buna denir. Scorn’da da bunula karşılaşacağımıza neredeyse eminim. Bir diğer detay ise düşmanlar… Oyun içindeki yaratıkların bir çoğunun oyuncuya saldırmaya çalışmayacağı belirtiliyor. Yıllardır özlemini kurduğumuz bir sahne. Her FPS oynadığımda “Neden herkes bana düşman?” diye düşünmeden edemezdim. Sanırım artık öyle olmayacak.

 Ne Zaman Geliyor bu Scorn?

Oyunun geliş tarihi henüz net olmamakla birlikte ilk parçasının 2017 yılında çıkması bekleniyor. Son bir kez Half - Life diyeceğim çünkü HL2 gibi “episode” mantığı ile ilerleyen bir oyun sanırım bizleri bekliyor. Her ne kadar 2 parçadan oluşacağı söylense de “Episode 2,3,4” diye devam edebilir. Bakalım Scorn beklentilerimizi karşılayabilecek mi?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0