Korku Makinesi ile Until Dawn Testi

2
1
0
0
0
Korku Makinesi ile Until Dawn Testi
Yalan makinesi var da korku makinesi neden olmasın? Until Dawn Index, kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunuyor.
Son dönemde özellikle sanal gerçeklik gözlüklerinin artması ile beraber korku oyunlarınn kalitesi de giderek artmış durumda. Böyle olunca da korku oyunlarına eğilim giderek artıyor.

Bu bağlamda son olarak karşımıza çıkan şey PlayStation cephesinden. Yakın bir zamanda sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR'ı kullanıcılara sunmaya hazırlanan PlayStation, TBWA iş birliği ile dünyanın ilk korku ölçer makinesini geliştirmiş. Makineyi deneyenlere sunulan korku oyunu ise, son yılların en başarılı korku oyunlarından biri olan Until Dawn.
 

Deneyler üzerinde yapılan testlerle kalp atış hızları, kan basınçları, vücut sıcaklık değişimleri, göz hareketleri ve göz bebeklerinin durumları gibi değerler ölçülüyor. Bu değerler 1'den 5'e kadar sınıflandırılıyor. 

Deneyler için ilk etapta medya çalışanları ve bazı profesyonel oyuncular davet edilmiş. Kullanıcılar oyunu oynarken aynı zamanda kendi vücut değerlerini de görebiliyor ve eş zamanlı olarak bu değerleri sosyal medyada paylaşabiliyor. Son derece güzel bir tanıtım olan ''Until Dawn Index'' isimli proje, özellikle İspanyol medyasında geniş yer bulmuş.

Bu arada bizde OyunTekno olarak bir süre sizden gelen istekler üzerine Outlast oynamıştık. OyunTekno Youtube sayfamıza buradan, Facebook sayfamıza ise buradan ulaşabilir, görmek istediğiniz oyun videoları hakkında yorumlar yapabilirsiniz.
 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0