• Anasayfa
  • Oyun
  • Korsan Oyun Dönemi İki Sene İçinde Bitecek!

Korsan Oyun Dönemi İki Sene İçinde Bitecek!

2
1
1
1
1
Yeni nesil oyunlar, güvenlik sistemleri sayesinde korsan oyun olayının ipini çekmiş durumda. Crack ekipleri gidişatın kendilerinin sonu olacağını düşünüyor.
Bu zamana kadar itiraf etmeliyiz ki büyük bir çoğunluğumuz bilgisayar oyunlarında ister istemez korsanları tercih ediyoruz. Bunun başlıca sebepleri oyunların ücretleri olarak görülmekte. Ancak bu iş ile uğraşanlar, yani oyunlar için crack sistemlerini geliştiren korsanlara göre, yeni nesil PC oyunlarının crack'lerini bulmak, her zamankinden daha da zor bir hal almış durumda.

Son 18 ay içinde piyasaya çıkmış olan oyunların crack'lerinin bulunması, önceki zamanlara göre çok daha uzun zaman almakta.  Bu konuda en güzel örnek Dragon Age: Inquisition. Oldukça uzun bir süre crack'i çıkmayan oyun, bu konuda crack yapan kişileri de inanılmaz zorlamış. FIFA 16 ve Just Cause 3 gibi oyunların crack'leri ise hala bulunmamış durumda.Çinli bir crack grubu olan ve dünya genelinde pek çok oyunun crack'ine imza atan 3DM ekibinin üyesi bir kişi, hala Just Cause 3'ün crack'i ile uğraştıklarını ve artık pes etme noktasına geldiklerini söylemekte. 3DM'e göre oyun sektöründe en fazla 2 sene daha crack'li oyunlar görebileceğiz; sonrasında ise gg.

Just Cause 3'ün kırılmamasının ardında Denuvo denen bir sistem bulunmakta. Son derece güçlü bir şifreleme sistemi sunan Denuvo, crack yapan kişileri de ciddi şekilde bezdirmekte.Eğer geliştiriciler Denuvo tarzı teknolojiler kullanmaya devam eder ve bu kullanım yaygınlaşırsa, PC oyunlarının crack'lerini bulmak neredeyse imkansıza yakın bir hale gelmiş olacak. Tabii bu durumun bir avantajı da mevcut. Geliştiriciler, eğer oyunlarının kırılamadığını ve artık gerçekten oynamak isteyen herkesin gerekli ücreti ödediğini görürse, bu durum PC platformunu oyun bağlamında çok daha çekici ve karlı bir platform haline getirebilir.

Kaynak: Techspot
2
1
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
1
1