• Anasayfa
  • Oyun
  • League of Legends Finali İlk Defa Bir Televizyon Kanalında Yayınlanacak!

League of Legends Finali İlk Defa Bir Televizyon Kanalında Yayınlanacak!

0
0
0
0
0
Dünya genelinde en çok oynanan oyunlardan biri olan League of Legends'in büyük finali ilk defa bir televizyon kanalında canlı olarak yayınlanacak.
Günümüzün en popüler 3 oyunu desek tahminimce bu 3 oyun genellikle Leaguge of Legends, DotA 2 ve Counter Strike: Global Offensive olacaktır. Milyonlarca insanın aynı anda oynadığı bu oyunların turnuvaları da haliyle çok dikkat çekici ve tüm oyuncuların merakla takip ettikleri etkinlikler oluyor. Haliyle bu kadar kişinin izleyeceği bir etkinliğin de televizyonlarda yer almıyor olması da bir garip gelmekteydi.

Bunu dana önce DotA 2'nin The International adındaki finallerini yayınlayan Amerikan ESPN kanalı ile dünyada bir ilk gerçekleştirilmiş ve bir eSpor karşılaşması televizyon kanallarında yer bulmuştu. Ancak DotA 2 kadar popüler olan League of Legends, nam-ı diğer LoL de bu seneki büyük finali televizyon karşısından takip edilebilecek.Yapılan antlaşma gereğinde 15 Ekim 2015 tarihinde İngiltere'deki meşhur Wembley Stadyumu'nda gerçekleşecek olan bu büyük kapışma yine bir dünyaca ünlü kanal olan BBC tarafından canlı olarak aktarılacak. Sadece büyük finali değil tüm finalleri, yani Çeyrek Final, Yarı Final ve Büyük Final olamak üzrere tüm karşılaşmaları aktaracak olan BBC bu konuda da bir ilki gerçekleştirerek ilk defa canlı LoL yayını yapan kanal olacak.Bir kanaldan yani rahatlıkla televizyon karşısından takip edilebilecek karşılaşmalar da haliyle Türkçe değil ingilizce olacak. Ayrıca geçen seneden farklı olarak bu sene LoL'ün finallerinde herhangi bir Türk temsilcimiz bulunmayacak. Ancak bu çekişmelerin keyfine de bir engel oluşturmayacak. Bakalım bu sene LoL evreninin en iyi takımı hangisi olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0