• Anasayfa
  • Oyun
  • League of Legends'a Kalista Adlı Yeni Hero Geliyor

League of Legends'a Kalista Adlı Yeni Hero Geliyor

1
1
0
0
0
Riot Games tarafından geliştirilen MOBA League of Legends'a Kalista adlı yeni bir hero geliyor.
Son dönemlerin en çok oynanan oyunlarından biri olan League of Legends'a gelecek yeni güncelleme ile birlikte, oyuna yeni bir hero eklenecek. Oyuna eklenecek olan bu yeni heronun adı "Kalista" olacak ve bir ADC herosu olacak. Kalista'nın asıl gücü yanında ki takım arkadaşları ile beraberken ortaya çıkacak. Öyle ki Kalista'nın yetenekleri takım arkadaşları ile iletişim kurarak hem Kalista'yı hem de takım arkadaşlarını güçlendirmeye yönelik. Bu yeteneği sayesinde muhtemelen Kalista adlı bu yeni heroyu büyük klan maçlarında göreceğiz. Kalista'nın skilleri ise şu şekilde:

 

Pasif : Üstün Denge

Normal saldırı sonrasında hareket emri verdiğinizde saldırı animasyonu iptal olmaz. Bunun yerine Kalista saldırıyı tamamladıktan sonra tıkladığınız yere doğru zıplar. Eğer ki bulunduğunuz yönün aksine doğru zıplamayı tercih ederseniz Kalista daha uzağa gider.

Q : Delici

Kalista tarafından fırlatılan mızrak isabet ettiği ilk hedefe hasar verir ve  bir adet "Ciğerini Sök" yükü elde eder. Ayrıca Delici yeteneği Üstün Denge adlı pasif yeteneği de tetikler.

W: GözcüPasif:  Ruh Damgası Kalista ve ona bağlı olan takım arkadaşı bir rakibe (minyon veya rakip şampiyon ayırt etmeden) saldırırsa ekstradan hasar verirler. 

Aktif: Kalista, bir gözcü çağırır ve bu gözcüye nöbet tutma emri verir. Gözcü belirlenen hat üzerinden bir kaç defa ileri ve geri giderek etrafı gözetler. Eğer bir dümanı doğrudan görürse çığlık atarak haber verir. Ancak Nöbetçiler arkadan gelecek saldırılara karşı savunmasızdır.

E: Ciğerini Sök

Kalista'nın normal saldırı veya Delici ile fırlattığı mızraklar kısa bir süreliğine hedefe saplanır. Ciğerini sök yeteneği sayesinde Kalista saplanan bu mızrakları sökebilir. Kalista bu yeteneği kullanıp mızrak söktüğünde hedef birim yavaşlar ve ayrıca sökülen her mızrak başına ekstra hasar verir. Ayrıca saplanan mızrakların herhangi bir limiti yoktur. Eğer düşman bu yetenek sayesinde öldürülürse  yeteneğin bekleme süresi sıfırlanır.

R: Ecelin Çağrısı

Kalista bağlı olduğu takım arkadaşının kendi yanında belirmesini sağlar ve hedef alınmaz hale getirir.  Ayrıca bu yetenek sayesinde ruh damgası ile Kalista'ya bağlanan takım arkadaşı ekstra bir yetenek kazanır. Bu yetenek sayesinde hedeflenen yöne doğru atılarak çarptığı düşmanları geriye püskürtür.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0