• Anasayfa
  • Oyun
  • League of Legends TBF Şampiyonu Belli Oldu!

League of Legends TBF Şampiyonu Belli Oldu!

1
0
0
0
0
Dünya genelinde büyüyen eSpor ülkemizde de ciddi şekilde büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda da kadınları artık profesyonel eSpor ligi şampiyonumuz var.

Riot Games, gnçtrkcll, Coca-Cola Zero ve TeknoSA işbirliğinde düzenlenen Türkiye'nin ilk profesyonel eSpor ligi finali bugün Ülker Sports Arena'da gerçekleşti. Çıktığı gün tükenen biletler ve bu biletlerle Ülker Arena'yı dolduran 10 bin League of Legends hayranı, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyümekte olan eSpor'un ne denli sevildiğinin aslında bir göstergesiydi.

Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor ligi olan League of Legends Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali kapsamında, açılışını Burcu Esmersoy'un yaptığı etkinlik, Beşiktaş E-spor Kulübü ve Dark Passage takımlarının mücadalesine ev sahipliği yaptı.Ciddi sponsorlar ile dikkatleri üzerlerine çeken ve her ikisi de oldukça iyi olan iki takım, 10 bin taraftarın önünde dev finalde kıyasıya mücadele etti. 5 maç üzerinden oynanan serinin sonunda 3-1'lik skorla galibiyete ulaşan taraf, Dark Passage oldu. gnctrkcll MVP ödülünü alan isim ise, yine Dark Passage'dan Naru oldu.

Dark Passage bu galibiyetle birlikte yalnızca 2015 Sezonu Türkiye Şampiyonu olmakla kalmadı, Uluslararası Wild Card Turnuvası’na katılmaya da hak kazandı. 2 yıldır eSpor sahnesindeki performansıyla adından söz ettiren ve Türkiye’yi Dünya Şampiyonası’nda temsil eden tek takım olma unvanına sahip Dark Passage, TBF’yi 3. yılında da kazanarak ulaşılması zor bir rekora imza attı.Şampiyon Dark Passage, 26-29 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Wild Card Turnuvası’nda Avustralya, Japonya ve Uzakdoğu Asya temsilcilerine karşı oynayarak Dünya Şampiyonası’na katılmak için mücadele edecek.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0