• Anasayfa
  • Oyun
  • Legend of Zelda Oyunundaki Kalkanı Gerçek Hayata Uyarladılar

Legend of Zelda Oyunundaki Kalkanı Gerçek Hayata Uyarladılar

0
0
0
0
0
Legend of Zelda Oyunundaki Kalkanı Gerçek Hayata Uyarladılar
Legend of Zelda oyunundaki bir ırka ait olan Hylian kalkanı, son zamanlarda gerçek hayata geçirilmesi ile gündeme geldi.
Video oyunları genellikle çokça savaş içeriyor. Haliyle bu savaşların yapılması için silah ve kalkan ihtiyacı doğuyor. Silah konusuna gelince, oyunlarda hemen hemen her türlü silahın kullanıldığını görüyoruz ama kalkan konusunda çok fazla gelişme sağlandığını söyleyemeyiz. Kalkanların içinde bir tanesi var ki tüm savaş oyunları içinde en iyi kalkan olarak adlandırılıyor. Bu kalkanın adı Hylian. Legend of Zelda oyunundaki bir ırka ait olan bu kalkan, son zamanlarda gerçek hayata geçirilmesi ile gündeme geldi.

Hylian Shield’in tasarımındaki en önemli ayrıntı tam ortasındaki Triforce olarak adlandırılan sembol. Bu sembol üç tane üçgenin birleşmesinden oluşuyor. Kalkanın üst tarafında ise Crimson Loftwing adı verilen, serideki bir kuş türünün sembolü bulunuyor.
 

Kalkanın, ortasında gerçek amblemi ve çevresinde gümüş çerçevesi bulunuyor. Tasarımını bitirmeden önce yüksek sıcaklıkta dövülerek güçlendirilmiş. Daha sonra ise el işciliği ile ön tarafını boyayarak işlem bitirilmiş. Sonuç ise, sadece video oyunundaki kalkanın mükemmel bir kopyası olmakla kalmayıp ayrıca inanılmaz güçlü olmuş.

Kaynak: CNet
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0