• Anasayfa
  • Oyun
  • Lego: Dimensions Bambaşka Bir Oyun Deneyimi Sunacak!

Lego: Dimensions Bambaşka Bir Oyun Deneyimi Sunacak!

1
1
1
0
0
Oyun oynama deneyimimiz gün geçtikçe değişmeye, oyun dünyası ile gerçek dünya arasındaki çizgi gitgide kısalmaya devam ediyor.
E3 etkinliğinde şu ana kadar bizleri heyecanlandırmış pek çok oyun ve oyun dünyasındaki yenilikler tanıtılmış durumda. Yeni Doom oyunu, Fifa'sı, Halo'su falan derken Microsoft'un HoloLens'i bizi bizden almış durumda. Tabi bunların dışında pek çok yeni şey daha sunulmuş durumda.

Bunlardan biri de son zamanlarda hem oyun hem de sinema sektöründe iyi işler çıkaran Lego'dan geldi. Son olarak geçtiğimiz günlerde yeni bir Avengers oyunu sunacağını duyuran Lego, E3'te ise karşımıza Lego: Dimensions ile çıktı.Lego: Dimensions, şu ana kadar Microsoft'un HoloLens'inden sonra gördüğüm en farklı oyun deneyimlerinden birini sunacak dersem sanırım yanlış olmaz. Portal oyunundan esinlenilen yeni Lego oyununu hem oyun konsolundan, hem de gerçek hayatta aynı anda oynamanız gerekmekte. Nasıl mı? Elimden geldiğince kısa ve basit bir şekilde hemen anlatayım.

Şimdi; oyunu satın aldığınızda elinizde sadece oyun CD'si olmayacak. Onun yanında bir de ayakkabı kutusu şeklinde bir kutu verilecek. İçinde ne mi var? Tabiki Lego. Çıkan talimatlar doğrultusunda bu Lego'ları birleştirerek Portal oyunundakilere benzer bir geçit oluşturacaksınız. Ardından bu geçiti oyun için gerekli olan özel platforma ekleyeceksiniz. Üzerinde üç farklı bölümün bulunduğu bu platformun (Toy Pad) amacı ise şu; üstüne konulan legolardan oluşturulmuş yapıyı oyuna aktarması.Şimdi biraz kafanız karışmış olabilir, normaldir benimde ilk olayı anlamaya çalışırken kafam karışmıştı. Ancak durum aslında oldukça basit. Oyun setini aldığınız zaman size yanında 'Lego Movie' filminden Batman, Gandalf, Wyldstyle(ya da kısaca Lucy) ve Batmobile'in lego oyuncakları veriliyor. Bu oyuncakları Toy Pad üzerindeki bölmelere yerleştirdiğinizde de yerleştirdiğiniz lego oyunda aktif hale geliyor. Şöyle ki; lego Batman'i Toy Pad'e koyduğunuzda oyunda Batman'le oynamaya başlıyorsunuz. Bir bölüme geldiniz ve araba lazım. O zaman da bir diğer Toy Pad bölmesine Batmobile'i koyuyorsunuz ve oyuna portaldan aktarılmış oluyor. İşin eğlenceli tarafı ise Batmobile'in legodan olması ve parçaları söküp tekrar birleştirerek 3 farklı Batmobile yapılabilmesi.

Oyun yaptığınız tüm araçları tanıyor. Ayrıca lego Batman'i farklı renklerde olan Toy Pad bölümlerine farklı yerlere koyarak boyutunu da oyun içinde küçültüp büyütebiliyorsunuz. Böylece bir nevi bilmece gibi olan oyun bölümlerini çözebiliyorsunuz. Lafı daha fazla uzatmayalım, sanırım videoyu izlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız.
 


'Başlangıç Paketi' olarak sunulan pakette dediğimiz gibi Batman, Gandalf, Lucy ve araç olarak Batmobile var. Ancak Lego, Back to the Future, Doctor Who, Simpsons, Portal 2, DC Comics, Jurassic World, Scooby Doo ve Yüzüklerin Efendisi gibi pek çok ekstra paketleri de satışa sunacak. Ayrıca sunulacak paketlerdeki araçların hepsi için üç farklı model yapabilme seçeneği bulunmakta.Wii U, PS 3, PS 4, Xbox 360 ve Xbox One platformlarına gelecek olan Lego: Dimensions 27 Eylül'de satışa sunulacak (Avrupa satışı ise 29 Eylül'de). 
1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0