• Anasayfa
  • Oyun
  • Lindsay Lohan’ın GTA 5’teki O Meşhur Pozla İlgili Açtığı Dava Onaylandı!

Lindsay Lohan’ın GTA 5’teki O Meşhur Pozla İlgili Açtığı Dava Onaylandı!

10
4
2
1
1
Lindsay Lohan’ın Rockstar Games’in kendisinden esinlenerek hazırladığını iddia ettiği GTA 5 görseli için açtığı dava, New York savcısı tarafından kabul edildi.
Aşağıda gördüğünüz sarışın ablamızın olduğu görsel, GTA 5’in ikonikleşen görsellerinden bir tanesi. Çiizime bakar bakmaz eminim ki herkesin aklına ilk olarak GTA 5 gelir. Aylar önce bu çizimin kendisinden esinlenerek yapıldığını, üstelik bunun izin alınmadan gerçekleştiğini belirten Lindsay Lohan dava açmaya karar vermişti.

Son haberler, Lindsay Lohan’ın davasında haklı olduğunu gösteriyor. New York Yüksek Mahkeme Savcısı Joan Kenney, Lohan’ı açmış olduğu davada haklı bulduğunu ve ünlü ismin avukatlarının dinleneceğini belirtti. 

Gelen şikayetlerin dinlenmeden elenmesinin hukuki olmadığını belirten Savcı Kenney, Lohan’ın başvuruda bulunduğu şikayetin dosyalanmasına ve kişinin tüm hukuki haklarından faydalanabileceğine karar verdi.Lohan, 67 sayfalık şikayet dosyasını ilk olarak 2014 yılının Temmuz ayında hazırlamış ve Rockstar Games’le birlikte Take-Two firmalarını dava etmek istemişti. Buna sebep olarak da belirttiğimiz gibi görselin kendisinden esinlenerek hazırlandığını göstermişti.

Savcının dosyayı kabul etmesi, elbette Lohan’ın davayı kesinlikle kazandığı anlamına gelmiyor. Rockstar Games’in bu davayı yakından takip edeceğini düşünüyorum, zira bu tarz telif haklarıyla ilgili açılan davaların sonuçları çok ağır olabiliyor.
10
4
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
10
4
2
1
1