LoL'de Küfür Eden Oyunculara Af Yok!

2
1
1
0
0
LoL'de Küfür Eden Oyunculara Af Yok!
League of Legends'ın en büyük sıkıntılarından biri olan, "sürekli küfür eden ergenlerin" sonu geliyor.
Son dönemlerin en çok oynanan oyunlarından biri League of Legends'ın en büyük sorunlarından biri de "ergen" olarak nitelendirebileceğimiz kesimin çoğunlukta olması. Özellikle League of Legends'ın Türkiye sunucusunda sizi oyundan soğutacak her türlü olay ile karşılaşabiliyorsunuz. Oyunda rakip oyuncuları feedleyenler, istediği yapılmadığı için oyunu oynamayı bırakanlar ve küfür edenler neredeyse her oyunda bu tarz bir oyuncu ile karşılşıyoruz.

League of Legends'ın yapımcısı olan Riot Games bu olaylara önlem alabilmek için rapor edilen oyuncuları sıkı bir şekilde denetliyor ve oyuncu suçlu bulunursa direkt olarak ceza veriliyor. Riot Games firması şimdi bu sistemi bir adım ileri götürmeyi planlıyor. Konu ile ilgili olarak Riot Games firması her oyunda ki konuşmaları denetleyen bir bot sistemi geliştiriyor. "Makine bazlı öğrenme sistemi" olarak adlandırılan bu sistem sayesinde oyunda küfür eden oyunculara direkt olarak oyun esnasında ceza verilebilecek. Kaldı ki bu sistem gerçekten çok başarılı olabilir. Özellikle bu sistem sayesinde edilen küfürler yüzünden oyundan soğumayacağız gibi görünüyor.

Genel olarak Riot Games'in oyuncular ile ilgilenme konusunda gerçekten başarlı bir firma olduğunu söyleyebiliriz. Eğer ki bu sistem sorunsuz olarak çalışırsa gerçekten başarılı bir işe daha imza atmış olacaklar. Ancak diğer yandan bu sistem bot üzerine kurulu olacağı için bazı istenmeyen durumlarda meydana gelebilir. 
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0