• Anasayfa
  • Oyun
  • League of Legends Dünya Şampiyonası Başlıyor!

League of Legends Dünya Şampiyonası Başlıyor!

0
0
0
0
0
Heyecan içinde geçen bölge elemeleri sonrasında artık LOL'ün en büyük turnuvası Dünya Şampiyonası da başlıyor!
Ülkemizde de belki de en çok oynanan oyun olan LOL adıyla bilinen League of Legends, eSpor konusunda favori oyunların başında geliyor. DotA 2 ve WoW gibi rakipleri de bulunan oyunun yapımcısı Riot Games tarafından daha fazla ülkemize yatırım yapmasına paralel olarak ülkemizde de oldukça popüler bir hale gelmeyi başardı.

Tamamen Türkçe desteği ile de dikkat çeken oyunun geçen sene Güney Kore'nin başkenti Seul'de yapılan Dünya Şampiyonası 40 bin kişiyi aşan seyirci sayısı ile dikkat çekmişti. Toplamda ise 27 Milyon'u aşan bir izleyiciye sahip olan şampiyona için bu sene 30 Milyon'u rahat aşacağı düşünülüyor. Bu sefer Almanya'nın başkenti olan Berlin'de yapılacak olan şampiyonanın finalinden önce Paris, Londra ve Brüksel'de eleme finalleri yapılacak.İlk olarak grup aşamasının 1-4 Ekim ve 8-11 Ekim tarihlerinde Paris'teki Le Dock Pullman'da yapılacağı turnuva grup aşamasını geçen takımlar 15-18 Ekim'de ise Londra'ya sehayat ederek efsane Wembley Stadyumu'nda kozlarını paylaşacak. Sonrasında 15-18 Ekim tarihinde Brüksel'in Expo Merkezi'nde yarı final heyecanını yaşayacağımız oyun son olarak 31 Ekim 2015'te ise Berlin, Mercedes Benz Arena'da final karşılaşması ile son bulacak. Riot tarafından çok sağlam hazırlıkların yapılmakta olduğu turnuva efsanevi olacağı söyleniyor.Sihirdar Kupası'nı almak adına yapılacak bu turnuvada şampiyona da tamı tamına 1 Milyon Dolar'lık ödül verilecek. 2.nin 250 Bin Dolar, 3. ve 4.nün ise 150 Bin Dolar kazanacak.

Dünya Şampiyonası mücadelesi yayınları, 1 Ekim'de, 1. Grup Aşaması ile birlikte başlıyor. Grupların belirleneceği kura çekimi ise 12 Eylül 23.00'dan itibaren canlı canlı ekranlarda olacak. Tüm maçlar, LoL TV'den ve LoLeSpor.com adresinden Türkçe anlatım destekli bir şekilde canlı olarak izlenebilecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0