• Anasayfa
  • Oyun
  • Marvel Contest of Champions, Çizgi Roman Serisi Oluyor

Marvel Contest of Champions, Çizgi Roman Serisi Oluyor

1
0
0
0
0
Marvel, çizgi roman evreninde Secret Wars ile yepyeni bir başlangıç yapmış durumda. Bu yenilemenin arkasından, birçok yeni çizgi roman serisi sunulacak. Bunlardan biri de Marvel'ın mobil oyunu Contest of Champions.
Marvel'ın Kabam tarafından yapılan ve geçtiğimiz sene hem Android hem de iOS platformuna sunulan oyunu Contest of Champions (Marvel Şampiyonlar Turnuvası), büyük bir beğeni toplamış durumda.

Bir yandan DC Comics'in Injustice oyununa göz kırpan, bir yandan da sık sık Mortal Kombat'a oynanış tarzı ile benzerliği konuşulan oyun, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmakta. Contest of Champions özellikle barındırdığı oyun içi hikayesi ile de oldukça olumlu yorumlar alınca, Marvel harekete geçmiş durumda. Contest of Champions'un hiyakesi, çizgi romana aktarılmaya hazırlanılıyor.Captain America ve Mighty Avengers serilerinden aşina olduğumuz yazar Al Ewing ve özellikle Nova serisi ile bilinen çizer Paco Medina, beğenilen oyunun hikayesini çizgi romana aktaracak. Üstelik yeni oluşturalacak seri, Marvel'ın bütün evrenine temiz bir reset çektiği Secret Wars serisine paralel şekilde devam edecek (bu olay oldukça önemli). ''Tuzağa düşürülmüş ve mahkum edilmiş kahramanlar neredeler? Eğer ki bir çeşit hapishanedeler ise, kaçmak için birbirlerine yardım ederler mi?'' sorusu ve daha fazlası, Ewing'in dediğine göre bu çizgi roman serisi ile cevap bulacak.

Yeni gelecek çizgi roman sayesinde de, hali hazırda resetlenmiş olan Marvel evrenine, Contest of Champions'a eklenmiş bazı karakterler de giriş yapmış olacak (örneğin Guillotine karakteri). Zaten oyuna dahil edilen karakterler, Kabam ve Marvel sanatçılarının, tasarımcılarının ortak bir şekilde tasarladığı karakterlerdi. O yüzden karakterlerin origin'leri gibi bir dert büyük ihtimalle ortadan kalkmış olacak (Marvel zaten halletmiştir onları).Contest of Champions hikayesinden uyarlanmış olacak yeni çizgi roman serisinin (muhtemelen serinin adı da oyunla aynı olacak), Ekim ayında hazır olması bekleniyor.

Kaynak: CBR
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0