Mass Effect 4'ten İlk Görüntüler Geldi

0
0
0
0
0
Sizin ne tür oyunlar sevdiğinizi ya da ne oynamaktan keyif aldığınızı bilmem; ama benim oynadığım en iyi oyunlardan birisi olan Mass Effect serisinin - ki oynadığım en iyi RPG-Action diyebilirim - 4’üncü oyununa dair nihayet çıkış tarihi ve ilk tanıtım videosu geldi.
İlk üç oyunda Samanyolu Galaksisi’nin altını üstüne getirip de Reaper adı verilen yaratıkların istilasından tüm galaksi halklarını kurtardığımız oyun, bu sefer oyunun adından da anlaşılacağı üzre başka bir galakside, Andromeda’da geçecek. (Bence bu kısmı isabetli olmuş; zira Samanyolu’nda gidilmedik sistem ve hatta gezegen bırakmamıştık üç oyunda. Hikayenin tutarlılığı açısından güzel gelişme)

Zaman dilimi olarak ilk üç oyuna kıyasla hangi dönemde geçeceğini bilmediğimiz oyun, önceki açıklamalara göre ilk üç oyunun kahramanı Commander Shepard’dan izler barındıracak, bu da demek oluyor ki; Shepard’ın galaksiyi kurtarmasından sonraki bir dönemde gideceğiz Andromeda’ya; ancak karakterimizin Shepard olmayacağını ve hikayenin başka bir Shepard yaratmak üzerine olmadığını da daha önce Bioware yetkilileri açıklamıştı.
İlk oyunda gezegenleri araştırmak için kullandığımız Mako isimli kara aracını yeniden kullanmamıza da imkan veren Mass Effect Andromeda’nın Mako kısmını da bazı oyuncular çok çekici bulmamış durumda. (ben de onlardan biriyim; başlarda çok eğlenceli; ama sonradan çok vakit kaybettiriyordu gezegenin bir ucundan diğerine gitmek)

Bir de tanıtım videosundaki karakterin zırhında bulunan N7 logosundan yine insan ırkından ve Allience’a bağlı bir askerin hikayesini oynayacağımızı tahmin ediyoruz.

2016 yılında piyasaya çıkacak olan oyun, tanıtım videosundan da gördüğümüz üzere, serinin tüm bekleyenlerini sevindirecek gibi duruyor.
 

(Ulan sakin sakin oturdum yazım haberini de trailerın arkaplanında çalan “Ghostriders in the Sky” bile tüylerimi diken diken etti.)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0