McDonald's Bayileri PokeStop Oluyor

1
1
0
0
0
Ünlü fast food zinciri McDonald's ve Pokemon Go'nun yapımcısı Niantic şirketleri anlaşmaya vardı. Artık McDonald's bayileri PokeStop olacak ve pokemon yakalamak için ekstra özellikler sunacak.
Neredeyse sürekli yeni haberlerle hiç bitmeyecek bir çılgınlık gibi görünen Pokemon Go oyunu hakkında geçtiğimiz günlerde yapımcı şirketin çeşitli işletmelere PokeStop satacağı haberini sizlerle paylaşmıştık. Bu haberin üzerinden kısa bir süre sonra McDonald's ve oyunun yapımcısı Niantic şirketlerinin anlaşmaya vardığı ortaya çıktı.

Bu iki dev şirket arasında yapılan anlaşmanın detayları henüz bilinmiyor ancak ortaya çıkan habere göre anlaşmayla birlikte McDonald's bayileri bir PokeStop olacak ve aynı zamanda bu PokeStop'larda ziyaret eden kişilere Pokemon Go içinde çeşitli ekstra avantajlar sağlanacak.Böylelikle hem oyuncu, hem işletme hem de yapımcı şirketin mutlu olacağı bir tablo ortaya çıkacak. Oyuncu bu işletmelere gelerek oyun içinde ekstra fayda kazanacak, işletme daha fazla ziyaretçi alacak, yapımcı şirket ise parasına bakacak. İşletmelere PokeStop'ların satılması teoride oldukça mantıklı bir pazarlama stratejisi olarak görülüyor.

Ancak Pokemon Go oyununun insan ilişkilerini güçlendirdiği ve aynı zamanda obeziteyle mücadele anlamında cidden etkili bir oyun olacağını konuşuyorduk. Tabii fast food şirketleri PokeStop olduğunda insanlar mutlaka bir şeyler sipariş etmek isteyecek ve bu durumda sağlık açısından oyun pek de etkili olamayacak. Aslında burada yine olay sizin iradenize kalıyor, belki de bir PokeStop olan McDonald's bayisine gittiğinizde sadece küçük bir kahveyle bu PokeStop'tan faydalanabilir, daha sonra yürümeye tam gaz devam edebilirsiniz. :)

Bu arada şimdilik Niantic ve McDonald's arasındaki bu anlaşmanın hangi ülkelerde geçerli olacağını bilmiyoruz ancak anlaşmanın ABD kapsamında yapıldığı tahmin ediliyor. Yani ülkemizdeki McDonald's bayilerinin PokeStop olmama ihtimali yüksek. Detayları ilerleyen zamanlarda göreceği
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0