• Anasayfa
  • Oyun
  • Gaf Dağı - Metin Uca Bilgi Yarışması Mobil Uygulaması

"Gaf Dağı" Mobil Uygulaması ile Metin Uca’yla Yarışma Zevkini Tadın

1
0
0
0
0
"Gaf Dağı" Mobil Uygulaması ile Metin Uca’yla Yarışma Zevkini Tadın
Mobil oyun sektörüne giren ünlü gazeteci ve sunucu Metin Uca'nın mobil oyunu olan Gaf Dağı'nı Metin Uca ile beraber inceledik.
Oyun oynamayı genelde pek çoğumuz seviyoruz. Yerli oyunların sayıları da son günlerde hızla artmakta. Her şeyden önce onları desteklemek gerektiğine inanıyorum. Yazılımcılarımız, animasyoncularımız için iyi bir pazar Türkiye. Mobil cihaza olan merakımız, dünya çapında yapılan araştırmalarda da net bir şekilde görülmekte. Hal böyle olunca hem telefon/tablet üreticileri hemde oyun sektörü için hedef Pazar haline geldik. Bu sırada da yerli oyunlar hızla piyasaya çıkmaya başladı. Yabancılarla savaşmak adına yerli oyun üreticilerinin yanında olmamız gerektiğini düşünüyorum.
 

Son günlerde en favori oyunum Metin Uca’nın sahibi olduğu ‘GAF DAĞI’ adlı oyun. Zon Digital & Creative Solutions ile birlikte piyasaya çıkarttıkları oyunun en zevkli tarafı açıkcası Metin Uca’nın soruları kendi sesiyle soruyor olması. Türkiye’de yarışma dendiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Metin Uca, bu oyunda 700 soruyu tek tek seslendirmiş. Ayda bir güncellenen oyun sürekli gelişmekte. Oyunun kurgusu çok basit. Türkiye’den, dünyadan ünlülerin, siyasetçilerin, sporcuların yaptığı meşhur gaflar soruluyor. Dört şıktan birisini seçip ‘Gaf Dağı’ na çıkıyorsun. Zirveye çıkman halinde seni hediyeler bekliyor. Metin Uca hediye olarak teknolojik cihazları vermeyi uygun bulmuş. Zira uygulamayı indirenlerin çoğu dijital dünyaya meraklı.

Oyun iOS ve Android işletim sistemlerinde oynanabiliyor. Ücretsiz indirilen oyunu yine ücretsiz oynayabiliyorsunuz.

Yanlış cevaplar kredinizden düşüyor. "Beklemek istemiyorum" hemen oyuna devam edeceğim derseniz, kredi satın alabiliyorsunuz. Hemen söyleyeyim ücretler çok uygun.

Metin Uca ile geçtiğimiz hafta bir araya geldik ve çok eğlenceli bir Teknolojiden Anlamayan Adam videosu çektik. Biraz yarıştık, biraz sohbet ettik. Onun yanında yarışmak gerçekten ayrı bir heyecan söylemeliyim. Gaf Dağı’nın hikayesini ve nasıl oynandığını bu eğlenceli videomuzdan izleyebilirsiniz.
 
  Gaf Dağı Mobil Oyununu İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0