• Anasayfa
  • Oyun
  • Microsoft Biri Yeni İki Halo Oyununu iOS Platformuna Sundu

Microsoft Biri Yeni İki Halo Oyununu iOS Platformuna Sundu

1
0
0
0
0
Microsoft Biri Yeni İki Halo Oyununu iOS Platformuna Sundu
Xbox ile ortalığın tozunu attıran ve belkide bu platformun en çok sevilen oyunu olan Halo, iki yeni mobil oyunu ile bugün iOS platformuna geldi.
Microsoft, Xbox platformu hayranlarının gözdesi, tüm zamanların en iyi, en popüler oyunlarından sayılan Halo'yu sonunda iOS platformuna getirdi. ''Spartan Strike'' ve daha önceden diğer platformlar için var olan ''Spartan Assault'' adlı iki oyun şu an App Store'da kullanıma hazır durumda. 

''Spartan Assault'' zaten neredeyse bir seneye yakın süredir Windows Phone mağazasında  yer almaktaydı. Hatta Ekim ayında ''Spartan Strike'' duyurulduğunda, sadece Windows ve Windows Phone platformlarına geleceğinden bahsedilmişti. 

Ancak her iki oyun da bugün iOS platformunda kullanıma hazır bir şekilde.

Geçen sene Mayıs ayında Windows Phone mağazasına gelen ''Spartan Assault''un üstünden geçen süre zarfı sebebiyle oyunu bildiğinizi varsayıyor ve yeni oyun ''Spartan Strike'' hakkında küçük birkaç bilgi vermek istiyoruz.

Bildiğimiz ''Halo'' evreni içinde geçen ''Spartan Strike''da, oyuncular ''Spartan'' rolünü üstlenerek ''Covenant'' ve ''Promethean''lara karşı savaşacaklar. Oyunun tüm olayları ''Halo 2'' bölgesinde geçecek. Oyunun oynanışı da tıpkı ''Spartan Assault'' gibi (ekranın yanında küçük kontrol paneli bulunmakta). 

Microsoft'un Windows ve Windows Phone'lar için bir nevi ''özel'' olarak kabul edebileceğimiz uygulama, oyun vs. gibi şeyleri sürekli olarak iOS ve Android platformuna sunması, bir bakıma kendi kullanıcılarını kızdırmakta. Çünkü durum böyle olduktan sonran Windows Phone'u diğerlerinden ayıran, ona has şeyler de ortadan kalkmakta. Ancak bu tarz hamleler şirket bazında Microsoft'un oldukça işine yaramakta.
 


''Halo: Spartan Strike'' ve ''Halo: Spartan Assault'', App Store'da 5.99 dolardan satışa sunulmakta. Paket halinde iki oyuna da sahip olmak isteyenlerin ödeyeceği fiyat ise 9.99 dolar.
 
     ''Halo: Spartan Strike'' ve ''Halo: Spartan Assault'' 

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0