Microsoft OneDrive'ın Boyutu Artırıldı

2
1
1
0
0
Microsoft OneDrive'ın Boyutu Artırıldı
Xbox One'ın kullandığı bulut depolama servisi olan OneDrive'ın boyutu artırıldı.
Microsoft'un yeni nesil oyun konsolu Xbox One'da aktif olarak kullandığı bulut depolama servisi olan OneDrive'ın alanı 7 gb idi. Ancak Microsoft firmasının aldığı yeni karar ile birlikte OneDrive'ın depolama alanı artı. Üstelik Microsoft öyle az buz sayılacak bir yükseltme yapmadı. Eskiden 7 GB olan bu depolama alanı şuan 15 GB oldu yani tamı tamına iki katı artı.

Şuan için Xbox One'ın bu konuda ki en büyük rakibi olan Playstation 4'ten daha fazla bulut depolama alanı bulunuyor. Ben genel olarak save dosyalarını bulut depolama alanına atmayı tercih ediyorum neticesinde bir şey olur da konsolumu formatlamak zorunda kalırsam bulut depolama alanında yer alan save dosyalarını rahatlıkla tekrardan indirmek benim açımdan kullanışlı oluyor. Bu yüzden Playstation 4 kullanırken ekstra bulut depolama alanı aramıyorum (PS3'te arıyordum ama mevcut depolama alanı yetmemişti bana muhtemelen zamanla Playstation 4'te ki de yetmeyecek). 

Microsoft'un yaptığı bu hamle ile birlikte 15 GB'lık bu depolama alanı save dosyalarınız için çok fazla bile. Ekstra olarak video, film, dizi veya fotoğraflarınızı da bu alanı kullanarak depolayabilirsiniz. Eğer bu depolama alanı size yetmiyorsa 1.99 dolar ücret ile 100 GB'a 2.99 dolar karşılığında ise 200 GB'a depolama alanınızı yükseltebilirsiniz.
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0