• Anasayfa
  • Oyun
  • Microsoft Ünlü Fizik Motoru Havok'u Satın Aldı!

Microsoft Ünlü Fizik Motoru Havok'u Satın Aldı!

2
1
0
0
0
Microsoft Call of Duty ve Halo gibi son derece kaliteli silah oyunlarının fiziksel işlevlerini düzenleyen motoru satın aldığını duyurdu.
Oyun sektörünün altın çağına tanık oluyoruz. Artan oyuncu sayısı, gelişen bilgisayarlar, oyunarı oynayabildiğimiz yeni platformlar, çeşitli cihazlar ve cihazlarla çalışabilen farklı özelliklere sahip aksesuarlar gibi şeylerin bir getirisi olarak büyüyen bu sektörde binlerce oyun bulunuyor. Bu oyunların her biri, bir oyun türüne dahil ve bu oyun türlerinden en çok oynananlardan birisi de "first-person shooter" olarak bilinen, Counter Strike, Call of Duty ve Battlefield gibi oyunları örnek verebileceğimiz oyun türü.

Son zamanlarda first-person shooter tarzı oyunların internet tabanlı olanları, kullanıcı sayılarında oldukça büyük bir artış yaşadı. Bu artışla birlikte bu sektöre daha girmemiş olan oyun üreticileri, kendi tasarımlarıyla isimlerini duyurabilmek adına adeta bir yarışa giriştiler. Bugün açıklanan bir bilgiye göre Microsoft, Halo ile birlikte çoktan giriş yapmış olduğu bu sektörde çok daha büyük bir başarıyı hedeflediğini gösterdi.Microsoft bugün, 343 Industries tarafından geliştirilen Halo ve Activision tarafından geliştirilen Call of Duty serilerinde kullanılan fizik motoru, Havok'u aldığını duyurdu. Bu gibi motorlar tamamen oyun içinde bulunan varlıkların anlık hareketlerine bağlı olarak çalışıyorlar ve karmaşık kod dizelerinden oluşuyorlar. Microsoft'un bu motoru almasının tek nedeni tahmin edebileceğiniz gibi başka oyun serilerinde de kullanmak olabilir.Ayrıca Microsoft'un bu motoru son kullandığı oyun olan Crackdown 3 serisinden sonra satın alması, Microsoft'un oyunundan memnun olduğuna da bir kanıt olarak sayılabilir. Crackdown 3, 2016 senesinin 3. çeyreğinde satışa sunulacak. Oyunun çıkışından sonra Microsoft'un Havok'u kullandığı yeni projelerin piyasada kendilerine yer edinmeye çalışacağını göreceğiz.

Kaynak: TheVerge 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0