Microsoft Yeni Oyun Stüdyosu Kurdu

0
0
0
0
0
Microsoft Yeni Oyun Stüdyosu Kurdu
Yeni nesil oyun konsolları hayatımza gireli pekte uzun bir zaman olmadı. Haliyle yeni nesil oyun konsollarına çıkan oyun sayısı biraz az ve özellikle yeni çıkan bir konsolu çekici kılan en önemli özelliğin de o konsola çıkan oyunlar olduğunu düşünürsek şu an için hem Playstation 4 hemde Xbox One'da çok fazla oyun olduğunu söyleyemeyiz.
Yeni nesil oyun konsolları hayatımza gireli pekte uzun bir zaman olmadı. Haliyle yeni nesil oyun konsollarına çıkan oyun sayısı biraz az ve özellikle yeni çıkan bir konsolu çekici kılan en önemli özelliğin de o konsola çıkan oyunlar olduğunu düşünürsek şu an için hem Playstation 4 hemde Xbox One'da çok fazla oyun olduğunu söyleyemeyiz. Genel olarak baktığımızda geçtiğimiz nesilde Microsoft'un oyun konsolu Xbox 360 exclusive oyunlar konusunda Sony'nin oyun konsolu Playstation 3'ten bayağı bir geri kalmıştı. Playstation 3'e özel çıkan oyunlar gerçekten çok büyük başarı yakalamıştı. Her ne kadar Xbox 360 için de çok kaliteli oyunlar piyasaya çıksa da genel olarak exclusvie oyun sayısında Xbox 360 sınıfta kalmıştı.

Aynı durumun yeni nesil oyun konsolunda yaşamak istemeyen Microsoft "Leap Experience Pioneers" adlı bir stüdyo kurduğunu duyurdu. İşin aslında bu oyun stüdyosu bir kaç ay önce açılmıştı ancak Microsoft ilk kez resmi olarak yeni oyun stüdyosunu duyurdu. Amerika'da kurulan bu stüdyonun logosundan anlaşıldığı kadarı ile daha çok FPS oyunlar geliştireceğini tahmin ediyoruz. Bu konuda Microsoft'un doğru bir adım attığını düşünüyorum kaldı ki Microsoft kısa bir süre önce Gears of War serisinin tamamen satın almıştı. Bu açıdan baktığımızda yein nesil Xbox One'ın exclusive oyun konusunda sınıfta kalmak istemediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0