• Anasayfa
  • Oyun
  • Middle-Earth Shadow of Mordor Çıkış Tarihi

Middle-Earth Shadow of Mordor Çıkış Tarihi

1
0
0
0
0
J.R.R Tolkein tarafından kaleme alınan Lord of The Rings serisini duymayan yoktur belkide. Tolkein üstadın yaratmış olduğu bu orta çağ konsepti pek çok filme, kitaba ve oyuna ilham kaynağı olmuştu
J.R.R Tolkein tarafından kaleme alınan Lord of The Rings serisini duymayan yoktur belkide. Tolkein üstadın yaratmış olduğu bu orta çağ konsepti pek çok filme, kitaba ve oyuna ilham kaynağı olmuştu. Bu kadar sevilen bir serinin elbette ki pek çok oyunu piyasaya çıktı. Ancak bu oyunlar pekte başarılı olamadı diyebiliriz. Lord of the Rings temalı Middle Earth strateji oyunları oldukça başarılı olsa da RPG temalı olan Lord of the Rings: War in the North ve Lord of the Rings Conquest oyunları pekte başarılı olamadı. Orta dünya gibi geniş bir evreni konu alan bir RPG oyunu pek çok oyununun hayalidir belki de ancak bu hayalimiz her zaman bir hayal kırıklığı ile sonlandı. Ancak 2013 yılında duyurulan "Middle Earth: Shadow of Mordor" adlı oyun ile birlikte orta dünya temalı harika bir oyun geliyor.Açık dünya oynanışa sahip olacak olan Middle Earth: Shadow of Mordor'da verdiğiniz kararlar oyunun hikayesini doğrudan etkilemekte bu sistem pek çok RPG oyununda yer alan bir sistem ancak Middle Earth: Shadow of Mordor'da yer alan en önemli özellik oyunun yapay zekası. Bu yapay zeka sistemini bir örnek vererek açıklamak istiyorum. Örneğin bir ork ile savaştınız ve elinizde ki ateşli bir silah ile bu orka zarar verdiniz ancak ork kaçmayı başardı. Buraya kadar her şey normal ancak bu ork ilerleyen zamanlarda ateşten korkmaya başlıyor. Tekrardan bu ork ile karşılaştığınızda elinizde ateşli bir silah varsa bu ork birden korkmaya başlıyor. Ya da tam tersine ork size karşı kin besliyor ve daha da güçleniyor. Oyunun yapımcılarının anlatmış olduğu bu sistem eğer başarılı bir şekilde oyuna işlenirse gerçekten harika olacaktır.
 

Birazda olsa oyunun hikayesinden de bahsetmek istiyorum. Oyunda "Talion" adlı bir kolcuyu ile oynuyoruz. Talion Modor'un yakınlarında ki bir kule de kolcu görevini üstlenmekte. Ancak yaşanan bir savaş sırasında Tailon ve ailesi esir alınıyor ve Mordor'un orduları tarafından öldürülüyor. Ancak Tailon'un intikam duygusu nedeni öldükten sonra bir "Wraith" yani kayfa dönüşüyor. Üstelik oyun içerisinde Lord of the Rings evreninde yer alan karakterler ile doğrudan etkileşime geçebileceğiz. Ayrıca benim hoşuma giden bir diğer özellik Mordor'da ki değişim. Oyuna ilk başladığımızda Sauron Mordor'a yeni geliyor bu nedenle Mordor yavaş yavaş çürümeye ve çorak bir hale gelmeye başlıyor. Oyun içerisinde yavaş yavaş Mordor'un çoraklaşmasına tanık oluyoruz.

Oyun 7 Ekim tarihinde Playstation 4, Playstation 3, Xbox One, Xbox 360 ve PC platformları için satışa sunulacak. Ön siparişleri yavaş yavaş açılmaya başlanan Shadow of Mordor'u ön sipariş vererek aldığınız taktirde "The Dark Ranger" adlı kıyafete sahip olacaksınız ve "Test of Power" adlı bir oyun modu açık vaziyette oyuna başlayacaksınız.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0