• Anasayfa
  • Oyun
  • Minecraft’ın 7 Dolarlık Sahte Oyunu, En Çok İndirilenlerde Zirveye Çıktı!

Minecraft’ın 7 Dolarlık Sahte Oyunu, En Çok İndirilenlerde Zirveye Çıktı!

4
2
1
0
0
Minecraft’ın popülaritesi kullanılarak geliştirilmiş olan Minecraft Pocket Edition 2 adlı bir uygulama, orijinal yazılıma sahip olmamasına rağmen en çok indirilenler arasında yer aldı.
Minecraft’ın geliştiricileri bundan birkaç ay önce bir açıklama yapmış ve oyuncuların bu platform içerisinde inşa ettikleri yapıların gelecekte bir devamının olmayacağını belirtmişti. Fakat açıklama yakın bir tarihte yapılmış olmasına rağmen birçok oyuncunun bundan haberi yokmuş, zira Minecraft Pocket Edition 2 adındaki sahte bir uygulama şu an App Store’da en çok indirilen oyunlar sıralamasında yer alıyor.

7 dolar karşılığında satın alınabilen Minecraft Pocket Edition 2, tamamen oyunun popülaritesi kullanılarak geliştirilen ve Minecraft severleri dolandırmaktan başka bir anlam ifade etmiyor. Oyunla ilgili yapılan açıklamalarda orijinal Minecraft’la herhangi bir alakasının bulunmadığı ve oyunun kodlarının çok kötü bir optimizasyona sahip olduğu belirtiliyor.Her şey bir tarafa, oyun sahte bir yazılıma sahip olmasına rağmen yine de App Store’da en çok satanlar listesinde 4. sıraya kadar yükselmeyi başarmış. Buradan anladığımız, Minecraft adının herhangi bir yerde geçmesi bile insanların onu satın alması için yeterli bir sebep olabiliyor. 
4
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
0
0