• Anasayfa
  • Oyun
  • Minecraft'ın En Ciddi Rakibi ''Lego World'', Steam'de Satışa Sunuldu!

Minecraft'ın En Ciddi Rakibi ''Lego World'', Steam'de Satışa Sunuldu!

1
1
0
0
0
Minecraft dünyanın en çok oynanan, en çok sevilen oyunlarından biri. Ancak bu durum fazla sürmeyeceğe benziyor. Zira Lego, müthiş bir oyunla geliyor.
Çok değil daha bir gün önce size bu haberimizde Lego'nun Minecraft tarzı bir oyun yaptığını söylemiştik. Nitekim söylediğimiz şey doğru çıktı ve Lego'nun Minecraft tarzı oyunundan ilk video geldi. 

Hatırlayacaksınızdır, Minecraft ilk çıktığı zaman ve yavaş yavaş yayılmaya başladığında, herkes ''Lego'nun oyun hali işte'' benzetmesini yapıyordu. Ki haklılardı da. Zira Minecraft'ın yaratım aşamasında Lego'dan alınan ilham yatmaktaydı. Oyun öyle bir patlama yaptı ki, büyük ihtimalle duruma Lego bile şaşırmıştır.Sinema ve oyun sektörüne zaten pek çok proje ile giriş yapmış olan Lego, oyun sektöründe beraber çalıştığı TT Games ile, bu sefer büyük ses getirecek oyunu için tekrar bir araya gelmiş. Oyunun videosunu izleyince de göreceksiniz, Lego'nun oyunu, Minecraft'a göre çok daha büyük imkan ve yaratıcılık sunmakta. Oyunun kullanıcıya sunduğu her türlü imkan çok daha fazla. Araç geliştirmeler, bildiğiniz şehir yaratmalar vb. Zaten bir önceki yazımızda da; Lego böyle bir oyun geliştiriyorsa, Minecraft'ın tüm eksiklerini göz önüne alarak bunlara hazırlıklı olacak, Minecraft'ın sunduğu imkanların üstüne daha da çok şey koyarak bir oyun geliştirecekt demiştik. 
 


Sunulan video da bu durumun en büyük örneği. ''Lego Worlds'' isimli oyun, şu an Steam'de 24 liraya satılmakta. Sizde ücreti verip oynayabiliyorsunuz. Şimdilik beta aşamasında olan ve erken erişime sunulan oyun, 2016 yılının başında tam sürüm şeklinde hazır olarak sunulacak.

Lego Worlds'ün istediği sistem gereksinimlerini de belirtecek olursak;

Minimum Gereksinimler: 

İşletim Sistemi: Windows XP SP3 
İşlemci: Intel Dual Core 2GHz 
Hafıza: 2 GB RAM 
Ekran Kartı: Shaders 3.0 destekli 512MB'lik bir ekran kartı  
DirectX: Versiyon 10 
Bağlantı: Broadband İnternet bağlantısı 
HDD: En az 10GB boş alan


Tavsiye Edilen Özellikler: 

İşletim Sistemi: Windows 7 
İşlemci: AMD or Intel Quad Core 2.6GHz 
Hafıza: 4 GB RAM 
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 480, ATI Radeon HD 5850 ya da daha iyisi 
DirectX: Versiyon 11 
Bağlantı: Broadband İnternet bağlantısı
HDD: En az 10GB boş alan1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0