• Anasayfa
  • Oyun
  • Minecraft, Okullarda Ders Olarak Okutulmaya Başlandı

Minecraft, Okullarda Ders Olarak Okutulmaya Başlandı

3
2
0
0
0
Dünyanın en çok bağımlılık yapan oyunlarından biri olan Minecraft, bir saatte milyonlarca kullanıcıya ulaşabiliyor. Şimdi ise Kuzey İrlanda’da bir okul Minecraft’ı öğrencilerine derste oynatıyor.
Dünyanın en çok bağımlılık yapan oyunlarından biri olan Minecraft, bir saatte milyonlarca kullanıcıya ulaşabiliyor. Şimdi ise Kuzey İrlanda’da bir okul Minecraft’ı öğrencilerine derste oynatıyor. Bu proje inovasyon festivali adı altında uygulanıyor. Minecraft kullanıcılara, ilk başta kendi dünyalarını yaratmayı daha sonra ise bu yarattıkları dünyayı keşfetmelerini sağlıyor.

Okulda, oyunun MinecraftEdu adında, derste oynanması için yapılmış özel bir versiyonu kullanılıyor. Oyunun bu versiyonu kullanıcıların geleneksel konularda, tarihte ve sanatta gelişmelerini sağlıyor. Bu projenin yaşama geçmesinde büyük katkı sağlayan CultureTECH adlı şirketin başkanı Mark Nagurski, bu fikrin geçen seneki festivalde bir anda akıllarına geldiğini söylüyor.

Mark Nagurski ayrıca şunlarıda söyledi:

Bize MinecraftEdu’yu getiren adamlarla 1 aylık çalışma sonrasında, bu projeyi yürürlüğü koymaya karar verdik. Eğer geleceğe yatırım yapmak istiyorsak bilim, teknoloji, mühendislik, matemetik ve kodlama üzerine gelişmeler yapabilecek daha çok çocuğa ihtiyacımız var.Peki, derste bilgisayar oynu oynamak nasıl olurda çocukların yararına olabilir?

Bu sorunun cevabını net olarak verdikleri söylenemez ama dedikleri bir şey var. O da bu oyunun çocukların hayal dünyasını inanılmaz derecede geliştirdiği. Bu sayede çocuklar çok daha geniş düşünmeye başlıyorlarmış. Ülkemizde bu oyunun yasaklandığını varsayarsak bu konuda yorum yapmak oldukça zor. Hepimiz bekleyip bu neslin ürünlerinin nasıl geliştiğini gözlemleyeceğiz.

Kaynak : BBC
3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0