• Anasayfa
  • Oyun
  • Minecraft Sanal Gerçeklik Sürümü Çıktı!

Mark Zuckerberg'den 'Blokların Dünyası'na Davet: Minecraft Sanal Gerçeklik Oyunu Yayınlandı!

5
3
1
0
0
Popüler mobil oyun Minecraft'ın bloklardan oluşan dünyasına girmeye hazır mısınız? VR sürümü yayınlanan oyunun detaylarına ve Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan videosuna birlikte göz atalım...
Sanal gerçeklik cihazlarının gelişimi hızla devam ediyor. Mobil platformların sevilen oyunları da VR dünyasına yerini almaya başladı. Samsung’un VR cihazı “Gear VR” için tanıtılan yeni oyun ise popüler mobil dünyanın tanıdık ismi Minecraft oldu. Kendine özgü dünyasıyla birçok fanatiği olan popüler oyun şimdi VR deneyimi ile oynanabilecek.

 Minecraft Gear VR Editon Hangi Cihazlarla Uyumlu?

Bu yeniliğin anlamı aslında çok basit… Samsung Gear VR sahipleri artık Minecraft’ın bloklarla dolu dünyasının içinde dolaşabilecek ve normal oyunda ne yapıyorsa onu yapabilecek. Teknik olarak “Minecraft: Pocket Edition”dan çok farklı olmayan oyun sanal gerçeklik desteği ile güncellenmiş durumda. Bununla birlikte, VR deneyimi için uyumlu akıllı telefona Android sürümünün değil Oculus Store üzerinden indirilen VR sürümünün yüklenmesi gerekiyor. Gear VR uyumlu Galaxy S6/S6 Edge, Galaxy S7/S7 Edge ve Note 5 cihazlardan birine sahipseniz güzel bir VR deneyimi sizleri bekliyor.
 
 

 Mark Zuckerberg Oyunun Videosunu Paylaştı

VR destekli Minecraft konusunda heyecanlı isimlerden biri de Facebook’un kurucusu ve Oculus’un ortaklarından Mark Zuckerberg oldu. Minecraft Gear VR Edition sürümünü kişisel Facebook hesabından duyuran Zuckerberg, sanal gerçeklik deneyimini gözler önüne seren oyun için bir videoyu da takipçileri ile paylaştı. 1 milyondan fazla kişinin izlediği videoya gelen bazı yorumlara da cevap veren Zuckerberg, bir Türk takipçisi ile diyaloga girdi.

 Zuckerberg Bir Türk Takipçisine Yanıt Verdi!

Levent Alpdeniz isimli bir Facebook kullanıcısı, Zuckerberg’in paylaştığı Minecraft Gear VR Edition videosunu altına “Mark Zuckerberg !! Bu tür oyunları kendi çocuklarına önerir misin? Sana hayranım ancak bu tür oyunlar geleceğimiz için tehlikeli!” şeklinde bir yorum yaptı. Mark Zuckerberg ise Türk takipçisine “Çocuklarımın oyun oynamasına kesinlikle izin veririm. Ben 10 yaşındayken bilgisayarlara ve programcılığa giriş yaptım. Oyunlar olmadan bugün burada olamazdım” şeklinde yanıt verdi.

 Dünün Tartışması Yeniden Gündemde!

Görünen o ki, bir dönemin “video oyunlar zararlı mı?” tartışması günümüzde yerini “VR oyunlar zararlı mı?” tartışmasına bırakacak. Bana kalırsa, VR deneyimi yerinde kullanılırsa çocuklarda yaratıcılığın gelişmesine olumlu katkı sağlayacaktır.
5
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
3
1
0
0