• Anasayfa
  • Oyun
  • Minecraft 1.9 Sürümünün En Yeni Özellikleri

Minecraft 1.9 Sürümünün En Yeni Özellikleri

5
1
1
0
0
Minecraft'ın yeni sürümü 1.9 versiyonunda bizleri pek çok yenilik bekliyor. Superman misali haritamız üzerinde kanatlarımızla uçma yeni özelliklerden sadece birtanesi.
Zaman geçmiyor ki Minecraft bir güncelleme daha alıp oyunu daha da geliştirmesin. Şüphesiz minecraft sürekli güncelleme almakta ve her güncellemede oyuna bir çok şey eklenip oyun gerçeğe gittikçe yaklaşmakta. Bu nedenle oyuncular tarafından her minecraft güncellemesi heyecanla gözlenmekte. Bu yazımızda minecraft 1.9 sürümünde oyuna neler ekleneceğini paylaşacağız.
 

 Harita Üzerinde Kanatlarla Uçuş

Yeni gelen özellik sayesinde haritamız üzerinde kanatlarımızla uçuş yapabileceğiz. Böylelikle haritamızı çok daha kolay bir şekilde görebileceğiz.


 

 Yeni Bloklar

1.9 sürümünde zaten bir çok seçenek olan bloklara daha kimsenin ismini bilmediği siyah bir blok ve bir çok yeni blok ekleniyor. “Purpur Block” adı altına gelen mor rengi tonlarında olan blok yeni eklenen bloklardan bir tanesi.


 

 Komut Kaydı

Mod ve Eklenti yapımcılarının kendi komutlarını kolayca oyuna entegre edebilecekleri bir sistem geliyor.
 

 Animasyon / Model

Oyun bazı model değişikleri içeriyor. Mod ve eklenti yapımcıları daha kolay şekilde kendi yaratıklarını oluşturabilecekler. Animasyon / Model özellikleri 1.9’un diğer güncellemelerinde anca tamamlanabilir.
 

 Yere Basık Çamur Yollar

Ezilmiş dirt şeklinde gözüken 15/16lık çim patikaya benzeyen yeni bir blok oyuna ekleniyor. 

 Çift El

Evet büyük bir ihtimal bütün minecraft oyuncularını heyecanlandıracak bir haberdir.Oyunda sadece sağ elimizi kullanıyorken artık bunun yanına bir de sol elimiz ekleniyor ve oyuna çift elli olarak devam ediyoruz.
 

 Yeni Mağaralar ve Moblar

Yeni sürümde gelecek olan diğer yeniliklerden biri ise oyuna eklenecek yeni moblar. Varolan moblarımızın yani bizim haricimizde adada yaşamakta olan diğer canlılara yenilerinin eklenmesi planlanmakta. Ayrıca mağaralarda da değişimler olacak ve yeni mağaralar eklenecek. Minecraft twitter hesabından yapılan paylaşımda mağarada ejderha da olacağı söylenmişti.
 

 Yeni Oklar

Biliyorsunuz oyuna tek çeşit ok tipi vardı. Artık oyuna yeni 4 tane daha ok tipi eklenecek ve her birinin farklı özellikleri olacak. Ayrıca bu okları koyabileceğiniz bir de çanta eklenecek.
 

 Minecraft 1.9’da Yapılması Planlanan Diğer Değişiklikler

Bulutların görüntülenmesinde değişiklikler planlanıyor. Shader’lar ile ilgili büyük değişikliklerin gelmesi bekleniyor. Oyunda bulunan her Boss için Boss Bar eklenmesi bekleniyor. Ender Dragon dövüşünün konsol versiyonunda olduğu gibi değiştirilmesi bekleniyor. 
5
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
1
0
0