N11 Game Fest Tamamlandı

0
0
0
0
0
N11.com sitesini duymayanınız yoktur. N11.com 1. Yılı şerefiyle "The Game for big Kids"te Redbull ile ortak olarak bir etkinlik düzenledi. Bizde Webtekno olarak oradaydık.
 
N11.com sitesini duymayanınız yoktur. N11.com 1. Yılı şerefiyle "The Game for Big Kids"te Redbull ile ortak olarak bir etkinlik düzenledi. Bizde Webtekno olarak oradaydık.

Game Fest'te neler mi vardı ? Playstation 4'ler, Nintendo Wii'ler, Xbox 360'lar ve bizim en çok hoşumuza giden Gran Turismo 6 için özel yapılmış similasyon. Bu özel etkinlikte yok yoktu. Saat 13.00 civarı başlayan organizasyon bir çok oyuncuyu kendine çekecek güzellikteydi diyebiliriz. N11 Oyun bölümünün müşterileriyle arasındaki samimiyeti ilerletmek için yaptığı etkinlik hem 1.Yıl kutlamasıydı hemde tam anlamıyla kusursuz bir konsol turnuvasıydı.  İkramları ve gerçekten samimiyetleri ile de kanıtladılar bunu. Ufak tefek aksaklıklar yaşansa da gerçekten herkesin eğlendiği bir festivaldi. "The Game for Big Kids" harika bir mekandı. Mekana girince resmen gözlerimiz yaşardı. Bizi buraya gömün modunda dolaştık sürekli.
 


Etkinlik "Takım Kaptanlarının Kaptanı" arkadaşımızın kural hatırlatması, etkinlik ve turnuva detaylarını bizimle paylaşması ile resmen başladı. Türk insanının futbola olan aşkından ötürü olacak sanırım ki PS4 üzerinden oynanan Fifa 15 turnuvasında katılım üst düzeydi. Oyuncular 5'er dakikalık devrelerde ve sadece kendi tatktiklerini kullanarak kozlarını paylaştılar.FIFA 15 oyuncularının arasında kalan bir oyun vardı ki o hepsinden farklıydı. Nintendo Wii Fit Hulla Hoop oyunu belkide oradaki en ilginç oyundu. (Onca FIFA oynayan arasında resmen kıvırıyordunuz.) Biraz ötesinde ise oyuncular Zombie Hunter ile eşli bir biçimde zombi avındalardı. Ve bu sırada gözlerimizi yaşartan bir makine ile karşılaştık. Bu konuda bizden tam puan aldılar. Bize mazii yaptırdılar. Eski bir Atari üzerinden (Hani o eski salonlarda olanlar) bir güzel Street Fighter turnuvası vardı. Aduketler, uçan tekmeler ve o nostajik hava piksel piksel görüntü kalitesine rağmen bu oyunun asla ölemeyeceğinin altını çiziyordu.PS4 üzerinden oynanan Gladyatör'de arkadaşlarımız gerçekten kıyasıya bir mücadele verdiler. Bir an kendimizi Sparta'da hissettik diyebiliriz. Xbox Kinect Ski adlı oyun ise gerçekten dışarıdan görenin yanlış anlayacağı pozlara imza attı diyebilirim. (Bunu hiç denemedik) Fakat oynayanların şaşkınlıkları gözden kaçınılmazdı.Bu arada orada hakemlik ve takım kaptanlığı yapan arkadaşların hepsi gayet ilgiliydi. Oyuncular bir an bile boş kalmadı. PS oynamaktan sıkılan Xbox oynadı. Hatta orada günümüzün akıllı oyuncaklarından Sphero ve Ollie ile futbol maçı yapma şansıda yakaladık. Her ne kadar gol atamasakta yeni nesil oyuncakların çok eğlenceli olduğunu söylemek gerek. Hatta oyuncuları özel bir odada tüm ekipmanları ile Guitar Hero bekliyordu.Just Dance isimli oyun Xbox Kinect üzerinden oynanan belkide FIFA 15 harici en çok ses getiren oyundu. 4 kişinin aynı anda oynadığı oyun gerçekten çok çekişmeli geçmiş olacak ki oyuncular çıktıklarında çok hepsi nefes nefesydi. Profesyonel dansçıların oyunculara eşlik ettiği bu oyun gerçekten oyunlar arasında en eğlencelisiydi.Tam Just Dance falanda biz yapamayız bizde bir oyun oynamadan gitmeyelim dedik ki imdadımıza Gran Turismo 6 yetişti. Eleme usulü yapılması planlanan fakat katılım sayısının fazlalığı nedeniyle zamana karşı düzenine geçildi. Hanımefendilerin nice delikanlının gururu olan araba kullanmada delikanlılardan daha delikanlı olduğu bir bölümdü diyebiliriz. Bizde bu bölümde direksiyon başına oturduk. Webtekno olarak en iyi turumuz 1.09.70 ile üçüncü sıradaydık. Bizden birkaç salise daha iyi yapan ablamızın elini öptük, feyz aldık.N11 ve Redbull'u bu The Game'de yapılan harika konsol etkinliği için kutluyoruz. FIFA 15 olsun, Gran Turismo 6 olsun ve bizi kalbimizden yaralayan, gözlerimizi yaşartan Street Fighter olsun gerçekten harikaydı.

Gerçekten muhteşem hediyelerin olduğu turnuvada ödüller şu şekildeydi : 

FIFA 2015: PS4 + FIFA 2015 + Ekstra PS4 Dualshock Controller
Zombie Hunter: Walking Dead Action Figure Model Oyuncak
Gladyatör ve Wii Heading: Calibro E-Kitap Okuyucu
Gran Turismo 6: ECX Ruckus 1/18 4WD Monster Truck Model Araba (O arabayı alıp ofise dönmek vardı, ama nasip olmadı)
Wii Hulla Hoop: PS3 + PES 2015
Xbox Kinect Ski: Xbox 360 4 GB
Street Fighter: Street Fighter Action Figure + Assassins Creed Kitap Seti
Boks: PS4 Kulaklık
Xbox Kinect - Just Dance: PS4 + PES 2015 (Neden Xbox olan yarışmada PS4 verdiler gerçekten bilmiyoruz)

Aşağıda da etkinlikten çektiğimiz bazı görüntülere göz atabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0