• Anasayfa
  • Oyun
  • Need For Speed 2015'in PC Çıkış Tarihi Ertelendi!

Need For Speed 2015'in PC Çıkış Tarihi Ertelendi!

0
0
0
0
0
Yarış oyunları tutkunları için efsaneler arasında yerini alan Need for Speed serisi, yeni oyunu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ancak PC kullanıcıları, NFS'ye kavuşmak için biraz daha beklemek zorunda.
EA Games ile Ghost Games ortaklığında geliştirilmekte olan Need for Speed efsanesinin yeni oyunu merakla beklenmekte. Kısa süre önce kapalı beta kayıtları açılan oyun, Underground ve Underground 2'den esinlenilerek geliştiriliyor.

İşler her ne kadar NFS hayranları için buraya kadar güzel gitse de, oyundan biraz moralleri bozan bir haber geldi. Bu yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenilen yeni Need for Speed oyunu, önümüzdeki seneye yani 2016'ya ertelendi. Konuyla ilgili oyunun resmi internet sitesinden ''Ekibimizden Mesaj'' başlığı altında yapılan açıklama şu şekilde;

'' Ghost ile, ortak bir tutkumuzu hayata geçirmek için bir araya geldik; olabilecek en iyi Need for Speed tecrübesini sunmak. Ve gelişim süreci boyunca, kendi topluluğumuzun rehberliğinde adımlar attık. Facebook ve Twitter üzerinden yaptığınız yorumlar, YouTube'da sunduğunuz videolar ya da Reddit üzerinden yaptığımız tartışmalar, Need for Speed'i en iyi şekilde geliştirmek için koyulduğumuz çalışmada bizlere en büyük yol göstericilerdi.

Özellikle yaptığımız tartışmalarda dikkatimizi çeken en önemli şeylerden biri de, PC kullanıcılarının Need for Speed konusunda önceliklerinin başında fps (frame rate/saniyelik görüntü sayısı)'nin geliyor oluşuydu. Onların bu beklentisini en iyi şekilde karşılamak adına radikal bir karar alarak oyunun PC için piyasaya çıkış tarihini 2016 yılının bahar aylarına erteledik. Fakat PS4 ve Xbox One için belirlediğimiz çıkış tarihlerinde herhangi bir değişiklik yapılmış değil. Need for Speed, PS4 ve Xbox One için 3 Kasım'da Kuzey Amerika'da, 5 Kasım'da ise dünya genelinde satışa sunulacak.

Need for Speed ayrıca oyuncular için canlı bir servis olma girişiminde de bulunacak. Yani sürekli olarak kendini değiştiren ve geliştiren bir oyun haline geleceğiz. Bu bağlamda ücretsiz yeni içerikler (DLC paketleri ya da benzeri şeyler) oyuncularımıza devamlı olarak sunulacak.''
Evet PC kullanıcılarının konsol kullanıcılarına göre birkaç ay daha fazla beklemesi gerekmekte. Ancak Need for Speed cephesinden gelen bu açıklama da gösteriyor ki, adamların tek istediği, konsol platformuna göre oyunda biraz daha kalite gerektiren bir ortam olan PC için, oyunculara olabilecek en iyi tecrübeyi sunmak. 

Bakalım ''daha iyi bir tecrübe'' için PC platformuna çıkışı ertelenen Need for Speed, oyuncuların beklentisini karşılayabilecek mi?
 

Kaynak: NeedForSpeed
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0