• Anasayfa
  • Oyun
  • Nintendo, Efsane Konsolu NES'i Tekrar Satışa Çıkarıyor!

Nintendo, Efsane Konsolu NES'i Tekrar Satışa Çıkarıyor!

0
0
0
0
0
Nintendo'nun 80'lere damgasını vuran konsolu NES mini sürümüyle tekrar satışa çıkıyor. Hem de replika değil orijinal Nintendo üretimi.
Nintendo’nun efsane oyunları hangi konsolda doğdu ve yaygınlaştı dersiniz… Super Mario’lar, Zelda’lar, Donkey Kong’lar ve daha nice efsaneyi popüler yapan Nintendo Entertainment System (NES) oldu. İlk kez 1983 yılında piyasaya çıkan ve 1995’e kadar farklı pazarlarda satışta kalan konsol bir kuşağı derinden etkiledi. Hala NES dendiğinde gözleri dolan bir kitle olduğuna eminim…

 Klasik Kontrolcüler Wii Uyumlu

Durum böyle olunca, Nintendo’da aradan geçen 30 yıldan sonra NES’ni mini bir sürümünü satışa sunmaya karar verdi. Bire bir orjinal NES görünümünde olan özel sürüm NES sonbahar aylarında raflardaki yerini alacak. 1 klasik NES kontrolcüsü ile gelen konsolda 30 efsane oyun önyüklü olarak sunulacak. NES Classic Edition’da yer alacak oyunlar arasında Donkey Kong, Super Mario Bros. 1, 2, 3, Mega Man 1, 2, The Legend of Zelda, Pac-Man, Kirby's Adventure, Final Fantasy, Double Dragon II: The Revenge gibi efsaneler bulunacak.

 NES Classic Editon'un Fiyatı Ne Olacak?

Boyutunun küçülmesi nedeniyle orjinal NES kartuşlarını desteklemeyecek olan konsola ayrıca kontrolcü satın alınabilecek. NES Classic Edition kontrolcülerinin Wii ve Wii-U desteği de bulunacak. Kasım ayında piyasaya sürülecek cihazın fiyatı ise 59.99 dolar olacak. Cihazda yer alacak oyunların tüm listesini aşağıda bulabilirsiniz. 

 Oyunların Tüm Listesi

Balloon Fight, Bubble Bobble, Castlevania, Castlevania II: Simon's Quest, Donkey Kong, Donkey Kong Jr., Double Dragon II: The Revenge, Dr. Mario, Excitebike, Final Fantasy, Galaga, Ghosts’N Goblins, Gradius, Ice Climber, Kid Icarus, Kirby’s Adventure, Mario Bros., Mega Man 2, Metroid, Ninja Gaiden, Pac-Man, Punch-Out!! Featuring Mr. Dream, StarTropics, Super C, Super Mario Bros, Super Mario Bros. 2, Super Mario Bros. 3,Tecmo Bowl, The Legend of Zelda, Zelda II: The Adventure of Link
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0