• Anasayfa
  • Oyun
  • Nintendo İşletmelere PokeStop Satarak Para Kazanacak

Nintendo İşletmelere PokeStop Satarak Para Kazanacak

0
0
0
0
0
Nintendo Pokemon Go üzerinden gelir elde etmek için birçok alternatif yöntem geliştirdi. Şimdi de şirketin kobilere PokeStop satarak gelir elde edeceği öğrenildi.
Pokemon Go çılgınlığı ile ilgili haberler bir türlü bitmek bilmiyor. Fiziksel dünyayla sanal dünyayı birleştiren ve arttırılmış gerçeklik teknolojisi üzerine kurulu Pokemon Go oyunu PokeStop'larla birçok kişinin bir noktada toplanarak poke topları gibi çeşitli eşyalar kazanmasına aynı zamanda yeni pokemonlar bulmasına fayda sağlıyor yani oyunun büyük bir çoğunluğu PokeStop'larda geçiyor.

Nintendo oyun üzerinden gelir elde etmek için yeni bir yol izliyor. Birçok kişinin uğrak noktası olan PokeStop'ları çeşitli işletmelere satacak olan Nintendo, belli bir ücret karşılığında işletmeleri PokeStop yapacak ve böylelikle pokemon avına çıkan insanlar bu işletmelere uğrayacak.Böylelikle PokeStop'ların sayısının artması ve daha kolay ulaşılabilir yerlerde bulunması da kullanıcılar için olumlu olacak. Tabii işletmeler de bu durumdan çok kârlı çıkacak. Hatta bunun en güzel kanıtının İstanbul, Beşiktaş'ta yer alan bir kafe olduğunu söyleyebiliriz. Tesadüfen bir PokeStop olan bu kafede yüksek CP'ye sahip pokemonlar da görüldüğü için kafe her zaman aldığından çok daha fazla ziyaretçi almaya başladı.

Geçtiğimiz gece Amerika Birleşik Devletleri'nde bir haber kanalında yayınlanan ekonomi programında Nintendo'nun PokeStop satarak en az uygulama içi satış kadar kâr edeceği vurgulandı. Bu uygulamanın ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca benzer bir uygulamanın GYM'ler için de uygulanabileceği söyleniyor.

Bu arada eğer hala Pokemon Go ile ilgili tüm detayları paylaştığımız videomuzu izlemediyseniz aşağıdan izleyebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0