• Anasayfa
  • Oyun
  • Nintendo'nun Mario'dan Önce Ürettiği 5 Ürün!

126 Yaşındaki Nintendo'nun Video Oyun Şirketi Olmadan Önce Ürettiği 5 İlginç Ürün!

1
0
0
0
0
Japon oyun devi Nintendo'nun 126 yıllık bir tarihe sahip olduğunu biliyor muydunuz? Peki ya video oyun konsollarından çok önce eğlence ürünleri ürettiğinden haberiniz var mıydı? İlginç Nintendo ürünlerine birlikte göz atalım...
Japon oyun devi Nintendo’nun tarihinin Super Mario Bros. ile başladığını düşünüyorsanız fena halde yanılıyorsunuz… 23 Eylül 1889 tarihinde kurulan Nintendo yıllar boyunca eğlence ve oyun amaçlı ürünler üretti. 70’lı yıllarda video oyun şirketine dönüşen asırlık devin bu dönemden önce ürettiği 5 ilginç ürünü sizler için bir araya getirdik. 

 Suya dayanıklılıkta sınırları zorluyor!

1969 yılında Nintendo tarafından üretilen The Love Tester adlı oyuncak genç kitleye yönelikti. Cihazın iki metal sensörünü avularına alan çiftler aşk puanlarını ölçebiliyordu. "Benim için doğru kişi mi?" sorusuna yanıt veren ürün döneminde büyük ilgi görmüştü.


 

 Nintendo Rabbit Coaster

1965 yılında Nintendo tarafından geliştirilen ilk oyuncak olan Rabbit Coaster dönemine bakıldığında oldukça eğlenceli görünüyor. Eminim Japonya'da bir nesil bununla saatlerce oynayarak büyümüştür.
 
 

 The Ultra Hand

1966 yılında üretilen oyun adından ve kutu üzerindeki görselden anlayabildiğim kadarıyla kişiye uzun bir el kazandırıyor. Ultra Hand ile nesneleri tutup uzak bir noktaya ulaştırabiliyorsunuz. Belki de daha önemli amaçları vardır ama açıkçası anlayabildiğim bu :)

 Nintendo Playing Cards

1960'lar ve öncesinin en büyük eğlencesi ne olabilir ki? Tabii ki Nintendo'nun farklı temalardaki oyun kartları...


 

 Magic Roulette 

Nintendo'nun kutu oyunlara merak saldığı dönemden popüler bir ürün. Kendi kendine ya da grupla oynanabilen Magic Roulette...


 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0